Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Finansowe wsparcie miasta dla pilskiej Nafty

Finansowe wsparcie miasta dla pilskiej Nafty

Niemal co roku strategiczny sponsor pilskiej Nafty, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. szykuje kibicom i działaczom sporą dawkę stresu. Umowy sponsorskie podpisywane są systematycznie w ostatniej chwili.

W tym roku sytuację dodatkowo zagmatwały zawirowania w PGNiG. Czy nowy prezes, który od 1 października rozpocznie urzędowanie okaże więcej zainteresowania pilskim klubem?

Póki co, pomocną dłoń podało klubowi miasto. Na wniosek wiceprezesa klubu Radosława Ciemięgi Rada Miejska, uznając, że klub został postawiony pod ścianą, przegłosowała zwiększenie o 100 tysięcy złotych puli na wsparcie sportu kwalifikowanego. Radni byli jednomyślni. – To, że miastu zależy na siatkówce, to bardzo ważny sygnał dla sponsorów. My też złapaliśmy oddech, może nie głęboki, ale oddech – mówi Radosław Ciemięga.Tego oddechu powinno wystarczyć na kilka najbliższych tygodni, które zadecydują o przyszłości finansowej klubu. Ale do zapięcia budżetu brakuje klubowi jeszcze ok. 700 tys, złotych. – Prowadzone są rozmowy z dwiema poważnymi firmami, które chętnie widzielibyśmy w roli sponsorów. Na konkrety trzeba jeszcze jednak poczekać, dopóki nie będę miał w ręku podpisanej umowy, jestem ostrożny – dodaje Ciemięga. Ta ostrożność kazała włodarzom klubu skierować wniosek również do Rady Powiatu. Czy radni powiatowi okażą tyle serca pilskiej siatkówce okaże się niebawem.

W najbliższym czasie zarząd klubu spotka się z siatkarkami. – Będziemy wobec nich uczciwi. Mam nadzieję, że razem przetrzymamy te ciężkie chwile, zanim wyjdziemy na prostą. Jeżeli jednak któraś z dziewczyn uzna, że klub przestał być wiarygodny i będzie chciała odejść, nie będziemy robić żadnych trudności. Myślę jednak, że do takiej sytuacji nie dojdzie – kończy Radosław Ciemięga.

źródło: Gazeta Poznańska, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved