Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Eliminacje GP: Wreszcie zwycięstwo

Eliminacje GP: Wreszcie zwycięstwo

Polki wreszcie odniosły upragnione zwycięstwo w Warnie. Biało-czerwone bez większych problemów pokonały reprezentację Bułgarii 3:1, deklasując rywalki w dwóch ostatnich setach.

Zaczęło się niezbyt pomyślnie, bo w pierwszym secie rywalki, po serii błędów podopiecznych Ireneusza Kłosa, objęły powadzenie 9:5. W tym momencie Kłos wprowadził na boisko Natalię Bamber, w miejsce Anny Podolec. Ta zmiana okazała się niezwykle szczęśliwa, bowiem to właśnie Bamber była najskuteczniejszą zawodniczką meczu w polskiej drużynie. Jej udane ataki doprowadziły do wyrównania już przy stanie 11:11. W końcówce Polki zagrały z polotem i w efekcie objęły prowadzenie w meczu.

Druga partia była najgorszym niewątpliwie okresem gry Polek w turnieju. Fatalny odbiór zagrywki nie pozwalał wyprowadzić skutecznego ataku, Bułgarki zdobywały punkty seryjnie, a Janewa i Kolewa bezkarnie wręcz atakowały z każdej pozycji. Ireneusz Kłos próbował uspokoić grę – na moment weszły na boisko Bełcik, Ściurka i Wiśniewska, ale wobec wysokiego prowadzenia rywalek (13:4, 16:6, 19:9) set był stracony.

Na szczęście szybko okazało się, że Polki potrafią opanować nerwy. Coraz lepiej grały Joanna Mirek i Agata Mróz, nadal znakomicie spisywała się Bamber, precyzyjnie rozgrywała piłki pod siatką Katarzyna Skorupa. Polki uzyskały wyraźną przewagę a rywalki straciły chyba wiarę w możliwość sukcesu i coraz częściej popełniały błędy. Trzeci i czwarty set reprezentacja Polski wygrała pewnie, ani przez moment nie oddając inicjatywy.

Tym samym Polki zajęły trzecie miejsce w grupie pierwszej i w sobotę zagrają o awans do WGP 2007. W wyniku losowania o awans przyjdzie naszym paniom powalczyć z Azerkami, które zajęły drugie miejsce w naszej grupie. Drugą parę stworzyły Włoszki oraz Turczynki. Zwycięstwo w sobotnim spotkaniu daje bezpośredni awans do przeszłorocznej edycji tych prestiżowych rozgrywek.

Polska – Bułgaria 3:1 (25:20, 14:25, 25:13, 25:14)

Polska: Skorupa, Podolec (od połowy 1. seta Bamber), Pycia, Mróz, Rosner, Mirek, Zenik (libero) oraz Ściurka, Wiśniewska, Bełcik