Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Andrzej Niemczyk: Chciałbym wrócić do kadry

Andrzej Niemczyk: Chciałbym wrócić do kadry

- Dostaję sporo sygnałów, że zespół bardzo mnie potrzebuje – powiedział Dziennikowi były trener kadry siatkarek Andrzej Niemczyk, który oglądał w telewizji dwie porażki „Złotek” w eliminacjach GP z Holandią (2:3) i Azerbejdżanem (2:3).

Z żadną z dziewczyn nie mam zatargu, podobnie jak ze związkiem. Z Gosią Glinką wyszło jak wyszło, ale ona sama chciała odejść, bo czuła, że jest bez formy. Czy można było zrobić coś inaczej? Naturalnie. Gośkę można było wziąć na rozmowę po treningu, załatwić to spokojnie między nami. Nie byłoby tej całej dyskusji, rozgłosu, a tak głupio wyszło – dodał.

Co teraz jest problemem kadry? Problemem jest brak mnie. Powiedziałem dziewczynom: może się zdarzyć, że ktoś umiera i z dnia na dzień musicie wydorośleć. Wygląda na to, że miały do mnie zbyt duże zaufanie. Gdyby lekarze pozwolili, od razu poprosiłbym związek o powrót do kadry. Nie chodzi o moje stanowisko, ja już mam wszystko za sobą. Ale dziewczyny grały dwa lata za darmo, bo przyrzekłem im wyniki. Teraz mam wyrzuty sumienia, że je zostawiłem, lecz choroba nie wybiera. Gdyby się dało, to wsiadłbym na konia i prosto z Warny pojechał ze >Złotkami< na mistrzostwa świata – zakończył Andrzej Niemczyk.

źródło: Dziennik

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved