Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Złotka w Sanoku

Złotka w Sanoku

9 i 10 października kibiców w Sanoku czekają sportowe emocje. Siatkarskie kobiece drużyny narodowe Polski oraz Niemiec, zmierzą się w Arenie Sanok w towarzyskim dwumeczu.

Po ostatnich wpadkach hali widowiskowo-sportowej w Sanoku istniało zagrożenie, że „Złotka” zrezygnują z występów na tym obiekcie. Kierownictwo MOSiR-u i władze miasta zadbały, by tak prestiżowa impreza jednak się odbyła. – Do tych spotkań przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu. Mamy nadzieję, że impreza uda się w stu procentach, a nasze miasto stanie się częstym miejscem odwiedzin siatkarskich reprezentacji narodowych – mówi Marian Kurasz, wiceburmistrz Sanoka, który stoi na czele komitetu organizacyjnego siatkarskiego dwumeczu. – Po kilku spotkaniach roboczych możemy zapewnić, że wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Czekamy teraz na wspaniałe widowisko – dodaje Kurasz.

Na początku września sanocka Arena miała przejść test bojowy parkietu. Niestety, oblała go. Towarzyski pojedynek Resovii z Jadarem Radom został przerwany po pierwszym secie, gdyż parkiet był za śliski. Organizatorzy zapewniają, że tym razem sytuacja się nie powtórzy. – Wynajmujemy specjalną matę z atestem PZPS-u i homologacją Międzynarodowej Federacji Siatkarskiej – zdradza Wojciech Pajestka, członek komitetu organizacyjnego. Mowa o tzw. wykładzinie Taraflex, która jest wykorzystywana podczas międzynarodowych spotkań siatkówki na całym świecie. – Wraz z matą do Sanoka przyjedzie specjalnie przeszkolona ekipa montażystów. Daje to gwarancję, że żadnej wpadki nie będzie – zapewnia Pajestka. O problemach w sanockiej hali wiedzą w związkowej centrali. Mimo wszystko mają nadzieję, że wszystko zostanie dobrze przygotowane. – Doszły do mnie informacje, że coś było w hali nie tak, ale nie wiem dokładnie na czym te problemy polegały. Sprawą organizatora jest, żeby wszystko zostało załatwione. I podobno będzie – mówi Waldemar Wspaniały, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i jednocześnie koordynator kadry siatkarek.Obie reprezentacje do Sanoka przyjadą w niedzielę 8 października. Przylot Niemek na lotnisko w Katowicach zaplanowany jest w godzinach porannych. Stamtąd udadzą się prosto do Sanoka, gdzie wieczorem mają zaplanowany jeden trening. „Złotka” również przybędą na miejsce w niedzielę i – podobnie jak ich rywalki – wyjdą tego dnia na krótkie zajęcia na sanockim parkiecie. – Do Sanoka udamy się prosto z Kędzierzyna-Koźla, gdzie dziewczyny rozegrają dwa mecze z rosyjskimi drużynami klubowymi – mówi Wspaniały. Spotkania w Sanoku będą ostatnimi, jakie nasza reprezentacja rozegra w kraju. 18 października „Złotka” wylecą bowiem do Chin, gdzie będą kontynuowaćj przygotowania do siatkarskiego mundialu.

Początek pierwszego spotkania w poniedziałek o godz. 18. Rewanż we wtorek, o godz. 17. Transmisję z poniedziałkowego pojedynku przeprowadzi najprawdopodobniej telewizja Polsat Sport.

Reprezentacja Niemiec to czołówka europejska. Drużyna na podobnym do nas poziomie – twierdzi Wspaniały. W bezpośrednich meczach raz wygrywamy my, a raz one – dodaje. W sanockich sparingach nie wynik będzie jednak najważniejszy, ale przetarcie się przed mistrzostwami. Nie wiadomo jednak w jakim składzie zjawią się w Sanoku „Złotka”. – Zobaczymy, kto z powołanej osiemnastki pojawi się 5 października w Kędzierzynie– tłumaczy Wspaniały. W składzie są m.in. Katarzyna Skowrońska i Maria Liktoras, które nie poleciały z koleżankami na turniej eliminacyjny do grand prix, ze względu na kontuzję. Pozostaje więc pytanie czy w dwa tygodnie dojdą do siebie. Pod znakiem zapytania stoi też występ Małgorzaty Glinki, która choć została powołana do osiemnastki, to jednak oficjalnie zrezygnowała z występów z orzełkiem na piersi.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku prowadzi pisemne rezerwacje biletów od zakładów pracy, które można składać do 2 października w recepcji Domu Sportowca „Błonie” w Sanoku przy ulicy Królowej Bony 4, tel. 0-13 465 91 11. Od 3 października rozpocznie się najprawdopodobniej przedsprzedaż biletów dla klientów indywidualnych. – Zapraszamy gości z całego regionu. Liczymy na pełne trybuny – mówią organizatorzy siatkarskiego widowiska.

Ceny biletów:

Trybuna A i C (prostopadłe do siatki) – 20 zł

Trybuna B (równoległa do siatki) – 15 zł

Miejsca stojące – 10 zł

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved