Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Wielki finał w sąsiedztwie Ratusza

Wielki finał w sąsiedztwie Ratusza

Podczas finałowego turnieju Podkarpackich Amatorskich Mistrzostw w Siatkówce Plażowej "PoinPoker.com Cup", który w weekend został rozegrany w Rzeszowie, poznaliśmy najlepsze pary w pięciu kategoriach.

Specjalnie na zawody na parkingu przy Ratuszu stworzone zostało boisko z dużą ilością piasku, tak aby zawodnicy mogli swobodnie rozgrywać swoje spotkania. Umiejscowienie go w centrum miasta tak spodobało się zawodnikom i kibicom, że zaczęli oni się zastanawiać nad pozostawieniem go tam na stałe.

Sportowe zmagania rozpoczęły się od pojedynku w kategorii par mieszanych. Po obu stronach siatki stanęły duety Tomasz Środa/Patrycja Zielińska i Marcin Skrzeszowski/Agata Polar. Lepsi zgodnie z przewidywaniami okazali się ci pierwsi, wygrywając pewnie 2:0. Później przyszła pora na spotkanie w kategorii kobiet. Anna Barć z Katarzyną Sondej nie dały szans dwójce Katarzyna Ziobro/Ewa Zuba, pewnie zwyciężając 2:0. Większe emocje były w pojedynkach mężczyzn. W kategorii do lat 20 dopiero tie-break wyłonił triumfatorów. Tomasz Kielar i Przemysław Fedko okazali się lepsi od Macieja Rogi i Mateusza Hadały. Ostatnie dwa spotkania odbywały się przy sztucznym świetle oraz przy licznej i dosyć głośnej publiczności. Wśród amatorów Marcin Środa i Andrzej Wielgosz po zaciętym boju pokonali parę Wojciech Skwirut/Mateusz Skwirut.Najwięcej wrażeń dostarczył jednak ostatni mecz w kategorii OPEN. Dwa z trzech setów kończyły się bowiem na przewagi. Pierwszego, po asie serwisowym, wygrała para Przemysław Bryliński/Michał Środa. W dwóch kolejnych lepsi okazali się Marcin Bachórz i Rafał Koziarz i to im przypadł laur zwycięzców. Para EDS-u szczególnie w trzeciej partii pokazała swoją wyższość. Rafał Koziarz aż pięciokrotnie zdołał bowiem zablokować rywali.

Przez pierwsze dwa sety przeciwnicy cały czas atakowali w jedno miejsce. W ostatniej partii zacząłem więc blokować ten kierunek – mówił po spotkaniu Koziarz.Cała impreza była naprawdę super. W finale ogromnie pomogli nam kibice, którym chcemy podziękować – dodał. W przerwach między setami publiczności zaprezentowały się cheerleaderki z zespołu L9.

Wyniki turnieju finałowego:

Pary mieszane:

Tomasz Środa/Patrycja ZielińskaMarcin Skrzeszowski/Agata Polar 2:0 (21:13, 21:16);

Kobiety:

Anna Barć/Katarzyna SondejKatarzyna Ziobro/Ewa Zuba 2:0 (21:16, 21:11);

Mężczyźni do 20 lat:

Tomasz Kielar/Przemysław FedkoMaciej Roga/Mateusz Hadała 2:1 (21:17, 18:21, 15:8);

Amatorzy:

Wojciech Swirut/Mateusz SkwirutAndrzej Wielgosz/Marcin Środa 1:2 (15:21, 21:17, 12:15);

OPEN:

Marcin Bachórz/Rafał KoziarzPrzemysław Bryliński/Michał Środa 2:1 (23:25, 23:21, 15:8).

Startują ligi amatorskie

Organizatorzy plażowych mistrzostw Podkarpacia zapraszają na kolejną edycję Podkarpackiej Ligi Amatorskiej Siatkówki, Koszykówki oraz Tenisa Stołowego, a także do pierwszej w Rzeszowie Sportowej Ligi Firm. Miejscem rozgrywania zawodów będzie nowa hala Politechniki Rzeszowskiej.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved