Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PZU AZS Olsztyn przed turniejem Ambroziaka

PZU AZS Olsztyn przed turniejem Ambroziaka

Akademicy, mimo że są rozdarci pomiędzy klubem a reprezentacją Polski (w Spale przebywają Paweł Zagumny, Wojciech Grzyb, Michał Bąkiewicz i Marcin Możdżonek), nie próżnują. PZU AZS bez swoich największych asów, za to już z pozyskanym Turkiem Sinanem Cem Tanikiem, do sezonu przygotowują się na olsztyńskich obiektach sportowych.

Rankiem nad kondycją fizyczną ciężko pracują na siłowni w Olsztyńskiej Szkole Wyższej, późnym popołudniem ćwiczą technikę i nowe ustawienia w hali Urania. Z drużyną trenują już Marcin Lubiejewski, który do niedawna borykał się z kontuzją kolana oraz Michał Kubiak – doznał niegroźnego urazu łokcia podczas mistrzostw Europy juniorów.

Sinan Cem Tanik, który do Olsztyna został ściągnięty (poprzednio Halkbank Ankara) w celu poprawienia przyjęcia oraz by wspomóc w ataku Pawła Papke, powoli zapoznaje się z kolegami z zespołu i koncepcją gry trenera. – Dobrze wiem czego oczekują ode mnie w PZU AZS i dlaczego mnie sprowadzono – mówi Sinan Cem Tanik. – Przez wszystkich zawodników zostałem bardzo miło przyjęty i choć dzieli nas bariera językowa, to już czuję, że mój wybór był słuszny.Niebawem podopiecznych trenera Ireneusza Mazura czeka kolejny sprawdzian formy. W najbliższy weekend w Warszawie wezmą udział w I turnieju Zdzisława Ambroziaka. W silnie obsadzonej imprezie zmierzą się z AZS Politechnika Warszawa, Resovią Rzeszów oraz Jastrzębskim Węglem. Zawody w stolicy będą debiutem w barwach PZU AZS nie tylko dla Sinana, ale najprawdopodobniej również dla Amerykanina Richarda Lambourne. Libero reprezentacji USA, który do PZU AZS przeszedł z belgijskiego Noliko Maaseik, do Olsztyna przyjechał wczoraj we wczesnych godzinach rannych.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved