Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Protest Jedynki Łomża odrzucony – Skarpa Toruń w II lidze

Protest Jedynki Łomża odrzucony – Skarpa Toruń w II lidze

Siatkarki Jedynki Łomża mają już bardzo nikłe szanse na występy w tym sezonie w II lidze. Wczoraj Wydział Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Siatkowej odrzucił ich protest. Z tą decyzją nie zgadzają się działacze Jedynki.

Działacze z Łomży zarzucali w nim, że podczas turnieju barażowego o udział w II lidze w zespole Skarpy Toruń wystąpiły nieuprawnione zawodniczki. W związku z tym domagali się dyskwalifikacji zespołu Skarpy, co skutkowałoby tym, że to łomżanki zagrałby w II lidze. Zdaniem działaczy z Łomży w turnieju nie mogły zagrać Anna Gawron i Sandra Cabańska.

Przeanalizowaliśmy wszystkie dokumenty i zadecydowaliśmy, że protest Jedynki jest bezzasadny – mówi Andżelika Miś z WGiD PZPS-u. – Cabańska mogła normalnie wystąpić w zespole Skarpy, ponieważ wcześniej zmieniła barwy klubowe i podczas turnieju reprezentowała już drużynę z Torunia. Natomiast Gawron, mimo że uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, mogła zagrać w ekipie Skarpy. Ponieważ poza rokiem szkolnym może występować w innym klubie.Z tą decyzją nie zgadzają się działacze Jedynki. – Jeszcze nie dostaliśmy żadnego postanowienia ze związku, ale na pewno, jeżeli będzie ono niekorzystne dla nas, złożymy odwołanie – stwierdza Mirosław Skawski, trener łomżanek. – Dla mnie to wszystko jest szyte grubymi nićmi i nie mamy zamiaru się poddać.

Jednak szanse na to, że decyzja zostanie zmieniona, są niewielkie. Tym bardziej że PZPS dopuścił już do rozgrywek zawieszoną wcześniej ekipę Skarpy. Torunianki w sobotę podejmą zespół Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki z Białegostoku.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved