Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ostatni wolny weekend siatkarzy Resovii

Ostatni wolny weekend siatkarzy Resovii

- Miniony weekend był już ostatnim wolnym, jaki mieli siatkarze. Teraz zaczynamy granie w turniejach oraz rozgrywkach Pucharu Polski - mówi szkoleniowiec Resovii, Jan Such.

Od wczoraj siatkarze Resovii w komplecie rozpoczęli treningi po wolnym weekendzie. – Dojechał Karel Kvaśnicka, który ostatnio dostał parę dni wolnego, bo odczuwał przemęczenie po trudach obozu w Zakopanem. Z Norwegii powrócił również Geir Eithun – mówi trener rzeszowian, którego martwią kłopoty zdrowotne Duszana Kubicy. – Nasz libero po Zakopanym odczuwa cały czas ból w kolanie i czeka go rezonans magnetyczny. Każdy z chłopaków dawał na obozie z siebie wszystko i trochę teraz to czują w kościach. To wszystko są sprawy przeciążeniowe. Nie chcę na razie za bardzo eksploatować Duszana i w najbliższy weekend na turnieju memoriałowym w Warszawie na pozycji libero zagrają na przemian Wojtek Gradowski i Piotrek Łuka – dodaje trener Resovii.

W najbliższy weekend w stolicy rzeszowian czeka udział w I Memoriale im. Z. Ambroziaka, gdzie rywalami ekipy Jana Sucha będą Jastrzębski Węgiel, PZU AZS Olsztyn i gospodarze JW Construction AZS Politechnika Warszawa. – Wszystkie zespoły wystąpią w najmocniejszych składach z kadrowiczami. Nasi: Grzesiek Pilarz i Łukasz Perłowski mają do nas dołączyć tuż przed turniejem, który będzie bardzo dobrym sprawdzianem formy – twierdzi szkoleniowiec Resovii.W niedzielę 8 października (godz. 17) rzeszowianie w hali na Podpromiu rozpoczną meczem z Jastrzębskim Węglem rywalizację w rozgrywkach grupowych Pucharu Polski. Wystąpi w niej 12 zespołów podzielonych na 3 grupy – A: Skra Bełchatów, Delecta Chemik Bydgoszcz, Mostostal Kędzierzyn – Koźle, zespół z eliminacji (Inotel Poznań lub Skra II Bełchatów); Grupa B: PZU AZS Olsztyn, AZS Politechnika Warszawa, AZS Częstochowa, Jadar Radom; Grupa C: Jastrzębski Węgiel, Gwardia Wrocław, Resovia, zespół z eliminacji (Avia Świdnik lub Olimpia Sulęcin). Mecze w grupach rozegrane zostaną systemem ”każdy z każdym” pierwszy mecz w sobotę, a drugi (z tym samym zespołem) w niedzielę. Do fazy finałowej awansuje 8 zespołów. Automatyczny awans otrzymują zespoły, które zajęły w swych grupach pierwsze lub drugie miejsce oraz drużyny, które mają w swym składzie trzech lub więcej zawodników (także zagranicznych), którzy z powodu przygotowań do Mistrzostw Świata nie mogli występować w fazie grupowej Pucharu Polski. Turniej finałowy tych rozgrywek rozegrany zostanie w dniach 20-24 kwietnia 2007 roku.

Dwumecze Pucharu Polski będziemy rozgrywać tak, że jedno spotkanie odbędzie się w Rzeszowie, zaś drugie w ramach promocji siatkówki w innym mieście naszego regionu. Na mecze z osłabionym Jastrzębiem czy Gwardią ciężko byłoby zapełnić halę w Rzeszowie, dlatego padł pomysł promowania siatkówki – mówi dyrektor sportowy Resovii, Marek Karbarz. Na inaugurację PP rzeszowianie zagrają 8.10. na Podpromiu z Jastrzębskim Węglem (godz. 17). Drugie spotkanie odbędzie się dzień później w Nisku i uświetni otwarcie tamtejszej hali sportowej (godz. 17). Kolejne spotkania Resovia ma rozegrać również jako gospodarz, tym razem z Gwardią Wrocław. W sobotę 14.10. w hali na Podpromiu (godz. 17), a w niedzielę (15.10.) w Przeworsku (godz. 12). Kolejne spotkania – ostatnie w fazie grupowej resoviacy u siebie rozegrają 11 i 12 listopada z zwycięzcą z pary Avia Świdnik – Olimpia Sulęcin. – Nie jest ustalone na razie gdzie miałby się odbyć drugi mecz. W razie czego możemy zagrać oba pojedynki na Podpromiu, tym bardziej, że w niedzielę 12 listopada odbędą się wybory samorządowe – dodaje Karbarz. Ceny biletów na mecze Pucharu Polski wynosić będą 10 i 5 zł.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved