Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kadra siatkarzy kończy zgrupowanie w Spale

Kadra siatkarzy kończy zgrupowanie w Spale

Dobiega końca pierwsza część bezpośrednich przygotowań reprezentacji Polski seniorów do mistrzostw świata. Podopieczni trenera Raula Lozano mają za sobą ponad dwa tygodnie bardzo ciężkich treningów.

Po raz pierwszy w przygotowaniach kadry wzięła udział trójka zawodników, którzy jeszcze niedawno reprezentowali Polskę w rozgrywkach juniorskich: Zbigniew Bartman, Jakub Jarosz i Bartosz Kurek.

Cieszę się, że ta trójka graczy pracowała z nami – powiedział Raul Lozano. – To młodzi zawodnicy, którzy mają ogromny potencjał i z pewnością szansę na to, by w niedalekiej przyszłości zadomowić się w kadrze.



Trener nie krył zadowolenia z ich zaangażowania na treningach: – Cała trójka pokazuje, że chce pracować i doskonalić swe umiejętności – podkreślił szkoleniowiec. – Oczywiście czeka ich ogrom pracy, ale ich postawa rokuje wiele na przyszłość. Moim zdaniem, co mogę powiedzieć już teraz, cała trójka ma szansę pojechać na igrzyska do Pekinu. Oczywiście nie w komplecie, ale z pewnością kogoś z nich możemy zobaczyć już w Pekinie.

Słowa trenera są ważne nie tylko dla samych zawodników, ale i dla kibiców siatkówki. Wiadomo bowiem, że po igrzyskach nastąpi w drużynie zmiana pokoleniowa. – Tacy zawodnicy, jak wspomniana trójka gwarantują, że choć po igrzyskach zmieni się skład zespołu, to z pewnością nie obniży się jego jakość, poziom techniczny.

Póki co jednak, kadrowicze mocno pracuję w Spale: – To był naprawdę ciężko przepracowany czas – mówi Grzegorz Szymański. – Ale widać efekty naszej pracy.

Czasami nie wiem, czy jeszcze żyję – żartuje mu Łukasz Kadziewicz. – Treningi są tak wyczerpujące, że po nich marzymy tylko o odnowie i wypoczynku.

O ten zadbał sam szkoleniowiec, bowiem dzisiaj kadrowicze mieli wolne popołudnie. Część zespołu postanowiła spędzić go w Bełchatowie, kibicując Skrze Bełchatów w pierwszym meczu tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Jutro zawodnicy rozjadą się do domów. Taką decyzję sztab szkoleniowy reprezentacji podjął po tym, kiedy okazało się, że część zawodników już w sobotę grać będzie w swych klubach: – Chciałem, aby chłopaki mogli odpocząć po ciężkich treningach tutaj. Nawet jeden dzień wolnego dla nich to bardzo dużo. A znaczna część zawodników już w sobotę spotka się na Memoriale Ambroziaka w Warszawie i tam z pewnością będą chcieli się zaprezentować z jak najlepszej strony – uzasadnił swą decyzję Raul Lozano.

Kadra wznowi treningi 9 października.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved