Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francuska PRO A – podsumowanie 2.kolejki spotkań

Francuska PRO A – podsumowanie 2.kolejki spotkań

W miniony weekend rozegrana została następna kolejka francuskiej Pro A. Znowu obyło się bez niespodzianek. Wygrał zespół Bartosza Szczęśniewskiego z Beauvais. Były klub Mariusza Szyszko, St-Brieuc przegrał z Tours. W tabeli prowadzi AS Cannes a zamyka ją Nice Volleyball.

W meczu beniaminka ASNIERES Volley 92 z Rennes, kibice byli świadkami długiego i bardzo zaciętego spotkania. Pierwszy set dość łatwo padł łupem zespołu z Rennes. Wygrana do 19 wyglądała dość przekonywująco. W kolejnym secie nie było już tak łatwo, ale ponownie beniaminek nie był w stanie wyrwać zwycięstwa i ostatecznie przegrał do 23. Co nie udało się w pierwszym i drugim secie, udało się zrobić w trzecim i czwartym. Asnieres dość gładko wygrał do 18 i 23. Zapowiadał się emocjonujący i zacięty tie-break. Niestety (dla kibiców) zakończyło się szybkim 15:6. Najwięcej punktów w całym spotkaniu zdobył Rouzier (Asnieres), który zdobył 25 punktów.

Asnieres – Rennes Etudiants 2:3

(19:25, 23:25, 25:18, 25:23, 6:15)

Beauvais Oise, z Baroszem Szcześniewskim w składzie, pokonało w czterech setach Stade Poitevin. Przegrana do 13 w pierwszej odsłoni nie wskazywała jednak, że to Beauvais będzie się cieszyć z końcowej wygranej. W kolejnych dwóch setach zespół Polaka wygrał do 21 i 23. Set czwarty, a tym samy całe spotkanie, gracze Beauvais zakończyli szybko, wygrywając do 15. Bartosz Szcześniewski rozegrał całe spotkanie i zdobył 4 punkty. Najwięcej „oczek” zanotował na swoim koncie Belg Kristof Hoho (17)

Stade Poitevin – Beauvais Oise 1:3

(25:13, 21:25, 23:25, 15:25)

Najmniejszych problemów z pokonaniem Nice Volley-Ball nie miało Arago De Sete. W pierwszym secie oddali przeciwnikom zaledwie 18 punktów. W kolejnych spisali się jeszcze lepiej i łatwo dwukrotnie wygrali 25:17. Łącznie w całym spotkaniu stracili zaledwie 52 punkty. Najlepiej punktującym w zespole z Arago był Mistoco (19 punktów)

Nice Volley-Ball – Arago De Sete 0:3

(18:25, 17:25, 17:25)

Na brak emocji nie mogli narzekać kibice, którzy oglądali mecz Montpellier – AS Cannes. Pierwszy, bardzo wyrównany set, wygrali zawodnicy Montpellier. W kolejnych nie mieli już tak wielu powodów do radości. W kolejnych odsłonach udało im się zdobyć odpowiednio 20, 22 i 22. Tym samym przegrali mecz 3:1. Najlepiej punktującymi byli Dias (Montpellier) oraz Milushev (Cannes) po 20.

Montpellier – AS Cannes 1:3

(27:25, 20:25, 22:25, 22:25)

Zaskakująco rozpoczęło się spotkanie St-Brieuc Côtes z Tours Volley-Ball. Beniaminek wygrał pierwszego seta do 22. Ale na ziemię sprowadzili ich przeciwnicy, którzy w drugiej partii pozwolili na zdobycie zaledwie 18 punktów. W kolejnych przewaga wicemistrza nie była już taka duża, ale pozwoliła na spokojną wygraną. Wysoką formę zaprezentował Sebastien Ruette, który zdobył 32 punkty.

St-Brieuc Côtes – Tours Volley-Ball 1:3

(25:22, 18:25, 20:25, 22:25)

Za hit kolejki z pewnością można uznać mecz mistrza i brązowego medalisty zeszłorocznych mistrzostw kraju. Tourcoing, który słabo spisuje się w tym sezonie, bardzo obiecująco rozpocznął spotkanie wygrywając pierwszego seta 25:22. W kolejnych lepszy okazał się jednak obecny mistrz kraju, który dość zdecydowanie wygrał do 19, 17 i 20. Tym samym Tourcoing w kolejnym meczu nie zdobył ani jednego punktu i z zerowym dorobkiem zajmuje 11 miejsce.

Tourcoing Lille – Paris Volley 1:3

(25:22, 19:25, 20:25, 17:25)

Pierwsze punkty w tym sezonie może sobie dopisać Toulouse, które dość łatwo pokonało Avignon. Obydwa zespoły w pierwszej kolejce przegrały swoje spotkania. Było więc to spotkanie nie tylko o 3 punkty, ale także o pierwszą wygraną w tym sezonie. Set pierwszy zakończył się bardzo szybko, gdyż zespół z Avignon zdołał zdobyć zaledwie 15 punktów. Znacznie więcej emocji dostarczyła druga partia, którą także wygrało Toulouse, ale tym razem na przewagi – 27:25. W secie trzecim również toczyła się zacięta walka, którą ponownie przegrał zespół z Avignon. Najlepiej punktującym w zespole zwycięzców był Stanek (14 „oczek”).

Toulouse – Avignon 3:0

(25:15, 27:25, 25:22)