Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Stal wróciła do Mielca

Stal wróciła do Mielca

Siatkarki Stali Mielec zakończyły zgrupowanie w Kielnarowej. Efekty przygotowań będzie można poznać już w weekend kiedy to mielczanki będą gospodyniami tradycyjnego turnieju o puchat prezydenta miasta.

Jestem zadowolony, bo był to bardzo pracowity i udany obóz – podsumował 10 dni pobytu w Kielnarowej Jacek Wiśniewski, trener siatkarek Stali Mielec.

Mielczanki wczoraj miały jeszcze przed południem zajęcia w hali i po obiedzie spakowały bagaże i wróciły do domów.



Zdarzały się drobne urazy, jak naciągnięcia mięśni, czy niegroźne skręcenia, ale dolegliwości szybko mijały i zawodniczki na drugi dzień podejmowały normalne treningi – dodaje Wiśniewski. – Z satysfakcją obserwowałem, jak ciężko pracują. Wyczuć można było rywalizację o miejsca w podstawowej szóstce, chociaż to nie było celem zgrupowania.

Rzeczywiście, było ciężko. Trener wyciskał z nas siódme poty, same też starałyśmy się, aby solidnie ćwiczyć. Poznałyśmy się bliżej z nowymi koleżankami. Atmosfera jest bardzo fajna – dzieli się swoimi refleksjami Agata Wilk. – W Kielnarowej było fajnie, ale cieszę się, że już jestem w domu, no bo przecież, nie ma, jak w swoim domu…

Podczas pobytu w Kielnarowej Stal rozegrała dwa sparringi. W pierwszym 3:2 pokonała UMKS Łańcut, a w drugim wygrała 4:1 z AZS-em KSZO Ostrowiec. W obozie uczestniczyło 11 zawodniczek. W Mielcu pozostała tylko Katarzyna Ząbek, która skarżyła się na dolegliwości kręgosłupa.

Podczas treningu przeszedł mi po plecach prąd. Okazało się, że doznałam urazu kręgosłupa. Obecnie jestem w trakcie rehabilitacji. Są postępy – informuje zawodniczka. – Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i wkrótce wrócę do zajęć z dziewczynami. Muszę odrobić zaległości na razie będę za mój zespół trzymać kciuki.

W sobotę i niedzielę mielczanki czeka poważny sprawdzian. Będą bowiem gospodyniami tradycyjnego turnieju o puchar prezydenta miasta.

To pierwszy poważny turniej w którym zagramy w nowym składzie. Same jesteśmy ciekawe, jak wypadniemy?… – zastanawia się Agata.

Powinno być dużo emocji i niezłej siatkówki, bo rywalkami Stali będą jej konkurentki z Ligi Siatkówki Kobiet – Muszynianka, BKS ALUPROF Bielsko-Biała oraz UMKS Łańcut.

W sobotę mecze rozgrywane będą systemem każdy z każdym, a w niedzielę ekipy rywalizować będą o poszczególne miejsca. Najprawdopodobniej, jeżeli uda się załatwić formalności wizowe, na turniej przyjedzie już zawodniczka z Białorusi, która ma wzmocnić mielecki zespół. Jest to 23-letnia siatkarka, przyjmująca, mierząca 186 cm.

źródło: gcnowiny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved