Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mark Siebeck: Potrzebowałem nowego klubu

Mark Siebeck: Potrzebowałem nowego klubu

- Mam sentyment do Olsztyna, zdobyłem z tym zespołem dwa wicemistrzostwa Polski i brązowy medal, ale stwierdziłem, że trzeba coś zmienić - mówi Mark Siebeck, do niedawna siatkarz PZU AZS, obecnie Politechniki Warszawa.

Pana zespół nie może być zadowolony ze swojego występu. Zajęliście odległe piąte miejsce…

Z pewnością ta pozycja nas nie satysfakcjonuje, jednak takie zawody służą przede wszystkim do zgrywania się z innymi zawodnikami. Trenerzy mogli poeksperymentować trochę w składzie, natomiast nam przydało się takie przetarcie przed ligą, która zaczyna się w grudniu. W Olsztynie wystąpiły naprawdę dobre zespoły, mimo że niektórzy przyjechali w okrojonym składzie. Poziom nie był może zbyt wysoki, ale wszystkie drużyny dopiero rozpoczęły przygotowania do rozgrywek PLS. Ja jestem w Warszawie od dziesięciu dni, wcześniej trochę chorowałem i dlatego nie mogłem brać udziału w zajęciach.Pierwszy mecz w barwach Politechniki zagrał Pan właśnie przeciwko drużynie PZU AZS, z którą pożegnał się Pan po zakończeniu ubiegłego sezonu.

To prawda. W ubiegłym tygodniu zmierzyliśmy się z PZU AZS w pokazowym spotkaniu, teraz miałem okazję znów pokazać się tutejszej publiczności. Cieszę się, że kibice, którzy skandowali moje nazwisko, podziękowali mi w ten sposób za grę w PZU AZS. Akurat tak wypadło, że z moim byłym klubem gramy w fazie grupowej Pucharu Polski, dlatego jeszcze przed zmaganiami w lidze staniemy po drugiej stronie siatki. Oczywiście mam sentyment do Olsztyna, zdobyłem z tym zespołem dwa wicemistrzostwa Polski i brązowy medal, ale stwierdziłem, że trzeba coś zmienić.

Stąd decyzja o przenosinach do Warszawy?

Zdaję sobie sprawę, że tutaj nie będziemy walczyli o medale, tak jak to miało miejsce w Olsztynie. Mamy zupełnie inną drużynę i sądzę że powinniśmy zająć pozycję tuż za podium. Obecnie jesteśmy na etapie zgrywania, a ja poznaję zespół od wewnątrz.

Autorem wywiadu jest Sebastian Woźniak

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved