Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Wszystko przez tremę

II liga kobiet: Wszystko przez tremę

Siatkarki MKS-u Polonia Świdnica przegrały na inaugurację rozgrywek II ligi 0:3 w wyjazdowym spotkaniu z drużyną MCKiS Jaworzno. W żadnym z setów świdniczanki nie zagrały na miarę swoich możliwości - skutecznie przeszkadzała im trema.

Dla całej drużyny – z wyjątkiem Magdaleny Wiśniewskiej – był to debiut w II lidze. Rywalki bardzo odmłodzonego zespołu ze Świdnicy to aktualne wicemistrzynie Polski kadetek, wzmocnione dwoma doświadczonymi zawodniczkami.

Nie liczyliśmy w tym meczu na zwycięstwo, ale mój zespół mógł zdobyć nieco więcej punktów w poszczególnych setach. Dziewczyny były jednak za bardzo zestresowane swoim debiutem w II lidze. Po prostu nic nam w tym dniu nie wychodziło. Słabo zagraliśmy w odbiorze, nieszczególnie w rozegraniu, bardzo mało naszych akcji pod siatką kończyliśmy atakiem – mówił po meczu trener Wojciech Ząbek, który spokojnie przyjął porażkę swojego zespołu.

W Jaworznie świdnicki zespół wystąpił osłabiony brakiem dwóch zawodniczek – doświadczonej, mającej za sobą I-ligowy staż, Magdaleny Dej, która nie mogła pojechać na mecz oraz Anny Borak, która odczuwa skutki drobnej kontuzji. Nic zatem dziwnego, że w tej sytuacji zwycięstwo zespołu z Jaworzna nie podlegało najmniejszej dyskusji, a świdniczanki przegrały wysoko trzy kolejne sety – 11:25, 10:25 i 14:25.

MCKiS Jaworzno – MKS Polonia Świdnica 3:0 (25:11, 25:10, 25:14)

MKS Polonia Świdnica: Małodobra, Malina, Wiśniewska, Pieprz, Kukla, Krysiak, Missa, Gryguć, Smernicka.