Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Gwardia znów grała z Baranowiczami

Gwardia znów grała z Baranowiczami

Tym razem w Środzie Śląskiej zagrały siatkarki wrocławskiej Gwardii z mistrzyniami Białorusi – Atlantem Baranowicze. Wygrały Białorusinki 3-1. Rozegrany także mecz kadetek zakończył się identycznym wynikiem.

Przebywająca na przedsezonowym zgrupowaniu w Brzegu Dolnym drużyna Gwardii Wrocław znów rozegrała mecz sparingowy z Atlantem Baranowicze. Spotkanie wygrały mistrzynie Białorusi 3-1, ale każdy set miał swoją dramaturgię. Rozegrana poza „konkursem” piąta partia przyniósła zwycięstwo zawodniczkom Rafała Błaszczyka 15:13.

Organizatorzy meczów Ośrodek Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej promował to wydarzenie sportowe jako Międzynarodowe Święto siatkówki w Środzie Śląskiej. Liczba widzów na obu spotkaniach wystawiła wysoką ocenę Mariuszowi Kozakowi – dyrektor OSiR-u w Środzie Śl. – oraz jego współpracownikom.Gra była bardzo zacięta, obie strony popełniły dziś dużo błędów, jednakże była to bardzo pożyteczna konfrontacja, w której nasz zespół był blisko wygrania spotkania. Należy pochwalić organizatorów meczu, mimo nienajlepszej pory meczu (godz. 16.00 wtorek – przyp. red.) Środa Śląska pokazała, że lubi siatkówkę. W końcówce pierwszego seta z boiska musiała zejść Bogusia Barańska, która uskarżała się na ból palca u ręki, Joanna Koprowska wchodząc za Bogusię grała już do końca spotkania. – powiedział Rafał Błaszczyk trener Gwardii Wrocław.

Gwardia Wrocław – Atlant Baranowicze 1-3 (23:25, 22:25, 25:22, 23:25)

Gwardia: M. Haładyn, P. Gomułka, K. Mroczkowska, W. Szkudlarek, B. Barańska, D. Rojkova, A. Jagiełło (L)

Przed meczem seniorek spotkały się drużyny kadetek obu klubów (mistrzynie swych krajów w tych kategoriach wiekowych – przyp. red.). W tym meczu zwycięstwo również odniosły Białorusinki 3-1, ale nie wynik był najistotniejszym elementem tej rywalizacji, rozegrany dodatkowy piąty set młode gwardzistki zwyciężyły zdecydowanie 15:7.

Dobrze, że mogliśmy zagrać na dużej hali, nam takich meczów zazwyczaj brakuje, młode Białorusinki miały bardzo dobre warunki fizyczne, ale moje dziewczyny potrafią nadrabiać te rozbieżności innymi elementami gry. Oprócz drugiego seta gra była bardzo wyrównana. Takie mecze są bardzo ważne w trakcie przygotowania do sezonu – po meczu powiedział Zbigniew Barański , trener kadetek Gwardii Wrocław.

Gwardia Wrocław – Atlant Baranowicze 1-3 (28:26, 14:25, 22:25, 22:25)

Gwardia: J. Brożek, O. Ostrowska, A. Szczepanik, L. Mielnikiewicz, M. Kostrzyca, M. Dudzic, Księżyk (L).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved