Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > GP siatkarek: Prawo serii

GP siatkarek: Prawo serii

W trzech ostatnich sezonach, biało-czerwone rywalizowały w Grand Prix, w gronie dwunastu najlepszych zespołów świata. Teraz zaczynają bitwę o pozostanie w tej elitarnej grupie. To bitwa chyba ważniejsza niż mistrzostwa świata, bo może wpłynąć na rozstawienie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich.

Europejskie kwalifikacje do Grand Prix rozgrywane są od czterech lat. W trzech poprzednich edycjach nie brały udziału Włoszki, które dzięki porozumieniu z FIVB miały zapewnione miejsce w gronie uczestniczek GP (w 2004 i 2006 roku organizowały finały, a w 2005 jeden z turniejów grupowych).

Teraz umowa wygasła i reprezentacja Italii, z nowym trenerem – Massimo Barbolinim (tydzień temu zastąpił Marco Bonittę) przybyła do Warny. Zamieszkała w tym samym hotelu co Polki i trzy inne ekipy (Holandia, Azerbejdżan oraz Rosja). Turczynki, Bułgarki i Serbki zakwaterowano gdzie indziej.Biało-czerwone grają w kwalifikacjach już po raz czwarty. W 2003 roku awansowały podczas turnieju organizowanego w Pile (wtedy zaczęła się wspaniała passa drużyny Andrzeja Niemczyka). Rok później wywalczyły awans w Ankarze, a w poprzednim sezonie w Gubie (Azerbejdżan). Wypada więc kontynuować serię, choć teraz będzie chyba jeszcze trudniej niż dotychczas.

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved