Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Eliminacje GP: Podsumowanie pierwszego dnia

Eliminacje GP: Podsumowanie pierwszego dnia

Trzy emocjonujące tie-breaki i wysoka porażka gospodyń - taki jest bilans pierwszego dnia turnieju eliminacyjnego do przyszłorocznego cyklu Grand Prix rozgrywanego w Warnie. Najbardziej zaskakującym rozstrzygnięciem była zapewne porażka faworyzowanych Włoszek z Turczynkami.

Pierwszy dzień turnieju przebiegał według znanego scenariusza Alfreda Hitchcocka: „Zaczyna się od trzęsienia ziemi, a potem cały czas napięcie rośnie”. Tym trzęsieniem ziemi była porażka Polek z Holandią. Nasze dziewczyny mimo prowadzenia 2:0 uległy w pięciu setach rywalkom.

Kiedy wydawało się, że nic bardziej emocjonującego nie powinno się dziś wydarzyć i w następnym meczu zgodnie z planem Włoszki prowadziły z Turcją 2:0, zawodniczki znad Bosforu przypomniały sobie mecz Polek i… wygrały następne trzy sety. Włoszki od połowy tie-breaka mogły tylko obserwować jak Neslihan Demir pogrąża ich zespół.

Jeżeli po tych dwóch meczach kibice oczekiwali spokojnego spotkania Rosja – Serbia i Czarnogóra, byli w błędzie. Pierwszego seta niespodziewanie wygrały Serbki, ale już w drugiej partii Rosjanki zwyciężając 25:17, pokazały że opanowały sytuację i są faworytkami meczu. Okazało się, że opanowały nie na długo bo trzecią partię wygrały siatkarki z Bałkanów. Nie starczyło jednak Serbkom sił na sprawienie niespodzianki i następne dwie partie gładko oddały podopiecznym trenera Caprary i tym samym trzeci mecz kończy się po pięciosetowym pojedynku. Wygrywa Rosja 3:2.

Zdawało się, że pierwszego dnia w Warnie zostanie rozegrana najwyższa możliwa liczba setów, jednak drużyny Azerbejdżanu i Bułgarii nie podporządkowały się obowiązującemu dziś trendowi i zakończyły mecz po trzech setach. Smutne i pokonane z parkietu schodziły gospodynie turnieju. Azerki – jutrzejsze przeciwniczki Polski – bez problemów uporały się w nieco ponad godzinę z Bułgarkami.