Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Dziś Polki rozpoczynają eliminacje do Grand Prix 2007

Dziś Polki rozpoczynają eliminacje do Grand Prix 2007

Od meczu z Holandią rozpoczynają dziś w Warnie eliminacyjny turniej do przyszłorocznego cyklu World Grand Prix polskie siatkarki. Mistrzynie Europy, ze względu na brak w zespole kilku kluczowych zawodniczek, są w trudnej sytuacji.

W kadrze Ireneusza Kłosa nie ma kilku podstawowych zawodniczek ze „złotego” składu: Małgorzaty Glinki, Doroty Świeniewicz, Marii Liktoras, Katarzyny Skowrońskiej, Aleksandry Przybysz czy Kamili Frątczak. Być może szansę gry w turnieju otrzyma Dorota Ściurka z bydgoskiego Centrostalu/Focus Park. Najgorsze, że Skowrońska i Liktoras ze składu wypadły dosłownie w ostatniej chwili, a w ich miejsce dołączyła tylko jedna siatkarka – Izabela Żebrowska.

Musimy sobie radzić – mówi Kłos. – Nie mamy wyjścia. Turniej w Warnie rozegramy jedenastką zawodniczek. Najważniejsze, żeby do mistrzostw świata dziewczyny się wyleczyły. Maria Liktoras po raz kolejny przegrała pojedynek ze swoim kolanem. Już w ubiegłym roku zamiast szaleć na parkietach mistrzostw Europy w Zagrzebiu, wylądowała na stole operacyjnym. – Moja forma jest OK – uśmiecha się popularna „Masza”. – Z samopoczuciem też nie najgorzej. Ale z łąkotką jest już problem. Muszę przejść badania i dopiero po nich okaże się, jak długo będę musiała pauzować.Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa. To już zależy od lekarza. – Mam nadzieję, że dwa tygodnie wystarczą – nie traci wiary Masza. – A później trzy na dobre przygotowanie do mistrzostw. Mam nadzieję, że z Olą Przybysz i Kasią Skowrońską będzie podobnie.

Po tegorocznym Grand Prix, gdzie Polki przegrały 8 z 9 spotkań i zajęły ostatnie miejsce przed sztabem szkoleniowym stoi trudne zadanie mądrego poprowadzenia zespołu w turnieju. Same siatkarki muszą dać z siebie maksimum wysiłku i zaangażowania oraz uwierzyć, że są w stanie wywalczyć awans.

Dzisiejszy mecz z Holenderkami ma być transmitowany w Eurosporcie o godzinie 11.00, choć w programie turnieju rozpoczyna się o 14.00. W drugim meczu Bułgaria zmierzy się z Azerbejdżanem, a w grupie 2 zagrają Włochy z Turcją oraz Rosja z Serbią i Czarnogórą.

źródło: Gazeta Pomorska, inf. własna, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved