Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Trento Winiarskiego lepsze od Romy

Trento Winiarskiego lepsze od Romy

W 4 kolejce włoskiej Serie A, drużyna Michała Winiarskiego, Diatec Itas Trentino, zmierzyła się z M. Roma Volley. Po czterech setach to zawodnicy Trento cieszyli się z kolejnego zwycięstwa w sezonie.

Przed tym spotkaniem beniaminek z Rzymu miał na koncie wygraną z aktualnym mistrzem kraju, Lube Banca Macerata. Natomiast kibice Trento z pewnością mieli w pamięci przegraną w poprzedniej

kolejce z RPA Perugia.Już pierwsze akcje pokazały, że można się spodziewać bardzo zaciętego i ciekawego spotkania. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na kilka punktów. Nie dziwi zatem wynik – 32:30 dla Trento. Winiarski w tej odsłonie zdobył 4 punkty na 8 prób. Na szczescie w ataku świetnie spisywali się Heller i Hubner (obaj po 7 punktów). Początek kolejnego seta to nieznaczna przewaga drużyny z wiecznego miasta. Nie udało im się jednak dowieść jej do końca i ostatecznie polegli 25:22. Z pewnością 15-to osobowa grupka kibiców Trento, która przybyła na mecz, była przekonana że bedzie świadkiem 3-setowego pojedynku. Początek 3 seta dawał na to nadzieje, a przy stanie 24:22 dla Trento, nikt już nie wątpił w to, że spotkanie potrwa dłuzej niż 1-2 akcje. Stało się jednak inaczej. Rzymianie zdobyli kolejno 4 punkty i to oni cieszyli się z wygranej w tej parti. W tym secie Michał Winiarski zanotował 100% skuteczność w ataku… zdobył 1 punkt w swojej jedynej próbie. W 4 odsłonie, siatkarze Trento przystąpili do gry z zamierzeniem szybkiego zakończenia seta, a tym samym całego spotkania. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili prowadząc 8:5. Niestety, 16 punkt na tablicy wyników wcześniej pojawił się po stronie zespołu z Rzymu – 16:14 na drugiej przerwie technicznej. Koncówka seta była bardzo zacięta, ale ponownie lepszy w niej okazał się zespół Winiarskiego, wygrywając do 23, a tym samym całe spotkanie 3:1.

W zgodnej opini widzów i fachowców, był to najlepszy mecz Trentino w tym sezonie. Bardzo dobrze spisywał się blok. Andre Heller(5 punktów blokiem) i Stefan Hubner(3 punkty blokiem) postawili na środku siatki bardzo szczelną ścianę, przez która nie mogli się przebić ani Hernandez, ani były gracz trento – Savani. Po drugiej stronie siatki, skutecznymi blokami nie odpowiedział ani Mastrangelo, ani Holender Kooistra. Środkowi Trento mogli uznać ten mecz za udany nie tylko ze względu na swoją dobrą gre w bloku. Obaj popisali się bardzo dobrą grą w ataku, łacznie zdobywając 33 punkty (Heller 17, Hubner 16).

Michał Winiarski rozegrał całe spotkanie i był mocnym punktem w swoim zespole. 76% przyjęcia, w tym 62 % idealnego oraz 47% skuteczności w ataku to dorobek naszego reprezentanta. W tym meczu Polak pełnił raczej rolę przyjmującego, niż atakującego (przyjął 34 zagrywki – najwięcej w całej drużynie). Cieszy także co raz lepsza gra naszego reprezentanta w bloku (zdobył w tym elemencie 3 punkty) i zagrywce. MVP spotkania został Andre Heller.

M. Roma Volley – Itas Diatec Trentino 1:3

(30:32, 22:25, 28:26, 23:25)

M. Roma Volley – Matrangelo (11), Kooistra (9), Hernandez (28), Savani (10), Molteni (12), Tofoli oraz Henno (libero), Zaystev, Semenzato

Itas Diatec Trentino – Andre Heller (17), Andre (17), Hubner (16), Winiarski (12), Gallotta (11), Meoni oaz Bari (libero) Mlyakov, Segnalini, Nemec.

Zobacz również:

Włoska serie A, wyniki i tabela

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved