Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 2.kolejki greckiej ekstraklasy

Strefowe podsumowanie 2.kolejki greckiej ekstraklasy

Dwa zespoły z Salonik – Iraklis oraz Aris są po drugiej kolejce jedynymi drużynami w greckiej ekstraklasie, które nie przegrały spotkania. Pozostałe drużyny, oprócz A.O. Orestiady, która przegrała oba spotkania, mają na swoim koncie po jednej porażce i wygranej.

Niezwykle zacięte spotkanie rozegrały w ramach drugiej kolejki zespoły Panellinios i Ethnikos. Świadczą o tym przede wszystkim dwa sety rozegrane na przewagi. Mimo bardzo wyrównanej gry gospodarzom udało się zwyciężyć tylko pierwszego seta. Pozostałe trzy padły łupem gości. Czwarta, ostatnia partia to już wyraźna przewaga Ethnikos, który zwyciężył 25:18.

Panellinios – Ethnikos 1:3 (27:25, 23:25, 28:30, 18:25)

Zdecydowane zwycięstwo odnieśli w sobotnie popołudnie siatkarze Iraklisu Saloniki. Jedynie w trzecim secie goście – zespół AEK Ateny okazał się lepszy i zwyciężył do 23. Drużyna z Salonik wygrała bardzo pewnie pierwszego i ostatniego seta, oba 25:26. Tym samym Iraklis jest jedyną drużyną, która nie oddała meczu.

Iraklis Saloniki – AEK Ateny 3:1 (25:16, 25:20, 23:25, 25:16)

Po wpadce w meczu z Iraklisem Saloniki tym razem Olympiakos Pireus nie mógł sobie pozwolić na kolejną porażkę. Jednak początek spotkania z Lamią też nie zapowiadał sukcesu. Pierwszego seta siatkarze z Pireusu wygrali na przewagi 28:26, zaś w drugim ulegli do 21 i mecz praktycznie rozpoczął się od początku. Jednak dwa kolejne sety to już zdecydowane prowadzenie gości od początku do końca. Tym samym Olympiacos, ustępując jedynie Panathinaikosowi gorszym stosunkiem setów, zajmuje czwartą pozycję w tabeli.

Lamia – Olympiacos Pireus 1:3 (26:28, 25:21, 19:25, 23:25)

Pozornie łatwe zwycięstwo odnieśli w drugiej kolejce zawodnicy Panathinaikosu Ateny. Dzięki wygranej 3:0 nad E.A. Patron zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli. Jednak kosztowało ich to sporo nerwów, szczególnie w końcówkach setów, które zaważyły o ostatecznym wyniku spotkania. Dwa pierwsze sety Panathinaikos wygrał bowiem na przewago 30:28 oraz 26:24. Jedynie w ostatniej partii przewaga gospodarzy była bardziej wyraźna.

Panathinaikos Ateny – E.A. Patron 3:0 (30:28, 26:24, 25:22)

O ile w pierwszej kolejce greckiej ekstraklasy cztery spotkania kończyły się w tie-break`ach, to w ten weekend pięć setów kibice zobaczyli jedynie podczas meczu w Salonikach. Tam gospodarze – P.A.O.K. pokonali A.O. Pagratiou 3:2. Gracze z Salonik mogą się bardzo cieszyć z tego wyniku. Przegrywali już bowiem 0:2 i umieli nie tylko doprowadzić do remisu, ale zwyciężyć pewnie w piątym secie 15:11. Dzięki temu gospodarze uniknęli drugiej porażki.

P.A.O.K. Saloniki – A.O. Pagratiou 3:2 (19:25, 18:25, 25:21, 34:32, 15:11)

W poniedziałek odbył się ostatni mecz 2. kolejki, w którym Aris Saloniki bez żadnych problemów pokonał zespół A.O. Orestiada 3:0. Goście prowadzili w tym spotkaniu praktycznie od pierwszej piłki. Jednak największą przewagę pokazali w ostatnim, trzecim secie, w którym zwyciężyli 25:15. Aris jest obecnie liderem greckiej ekstraklasy mężczyzn.

A.O. Orestiada – Aris Saloniki 0:3 (18:25, 19:25, 16:25)