Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Siatkarki Ponaru Białystok na obozie

Siatkarki Ponaru Białystok na obozie

Szykująca się do występów w Lidze Siatkówki Kobiet ekipa Pronaru Zeto AZS Białystok wyjechała wczoraj na obóz do Wilkas niedaleko Gołdapi.

To kolejne zgrupowanie białostoczanek przed rozpoczynającym się na początku grudnia sezonem. Podczas wcześniejszego w Rajgrodzie trener Czesław Tobolski nie miał do dyspozycji kilku kluczowych siatkarek: wraz z reprezentacją trenowały wtedy Elżbieta Skowrońska, Magdalena Saad, Karolina Kosek, Marta Pluta oraz Sylwia Pycia.

Tym razem prawie wszystkie dziewczyny jadą z nami – mówi szkoleniowiec Pronaru. – Zabraknie oczywiście Pyci [środkowa wraz z kadrą bierze udział w turnieju eliminacyjnym do World Grand Prix – red.]. Ponadto Pluta dojedzie do nas po kilku dniach, bo musi poddać się najpierw odnowie biologicznej po zgrupowaniu reprezentacji.Rozgrywająca do zespołu powinna dołączyć najpóźniej w czwartek, kiedy białostoczanki wyjeżdżają na turniej do Baranowicz.

Zanim jednak siatkarki wyjadą na Białoruś, w Wilkasach popracują nad zgraniem zespołu oraz taktyką. – To jest teraz najważniejsze i do tego musimy się głównie przyłożyć – stwierdza Tobolski.

W Baranowiczach ekipa Pronaru zmierzy się z miejscowym Atlantem oraz zespołem z Mińska. Być może w turnieju weźmie udział też zespół Urałoczki Jekaterynburg. To klub, który przez lata nie miał sobie równych nie tylko w Związku Radzieckim, a potem Rosji, ale także na całym kontynencie. Systematycznie występuje w Lidze Mistrzów.

Nie tylko sparingi z mocnymi rywalami, ale też inny cel mają działacze Pronaru, wybierając się na Białoruś. Chcą sfinalizować rozmowy z zawodniczkami, które miałyby dołączyć do drużyny.

Prowadzimy rozmowy z dwiema reprezentantkami Białorusi. To, że one wzmocnią naszą drużynę, jest już pewne na 95 procent – mówi szkoleniowiec Pronaru.

Turniej w Baranowiczach zakończy się w niedzielę, ale siatkarki nie wrócą od razu do Białegostoku. Ponownie udadzą się do Wilkas, gdzie będą trenować jeszcze przez cztery dni.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved