Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Bez niespodzianki w Gdańsku

PP: Bez niespodzianki w Gdańsku

Na pierwszej rundzie skończyła się przygoda Energi Gedania II z Pucharem Polski. Drużyna gdańskich rezerw uległa we własnej hali Piastowi Szczecin 1:3 Dla obu zespołów był to drugi mecz tego dnia.

Przed tygodniem gdańskie rezerwistki ograły Piasta II w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Teraz przyjęły pierwszą szczecińską drużynę. W miejscowych szeregach nikt nie liczył na kolejny awans, gdyż Energa Gedania II w tych rozgrywkach ze względów regulaminowych musi sobie radzić bez swych gwiazd: Bereniki Tomsi i Natalii Nuszel. Aby nie pietrzyć kolejnych terminów w kalendarzu i nie przekładać pojedynków, zdecydowano się grać wieczorową porą (początek o godzinie 19.30). Dla obu ekip był to drugi pojedynek tego dnia. Gdańszczanki miały za sobą II-ligową inaugurację, a Piast występ w turnieju z okazji XV-lecia Naftoportu. Jednak siatkarki nie śpieszyły się do łóżek

Mecz obfitował w wiele pięknych akcji w obronie i mimo porażki nasze zawodniczki zasługują na pochwałę. Grały z pełnym zaangażowaniem, nie bacząc na zmęczenie – podkreślał z satysfakcją Witold Jagła, szkoleniowiec miejscowych. Gedanistki, gdy tylko rywalki okazyway słabość, starały się to bezwzględnie wykorzystać. W drugim secie Katarzyna Suwińska stanęła na zagrywce przy wyniku 4:5. Pole serwisu opuściła zaś dopiero wówczas, gdy jej drużyna wyszła na prowadzenie 13:5! Ale to wcale nie był koniec emocji. Piast wyrównał na 20:20. W końcówcę szalę wygranej na korzyść miejscowych przechyliły ataki Magdaleny Lenz i Żanety Rzepnikowskiej oraz zagrywka tej drugiej.Pozostałe sety były bardzo podobne do siebie. Jak równy z równym walczyliśmy do okolic dziesiątego punktu. Później Piast zdobywał przewagę. Nie byliśmy w stanie powstrzymać głównie szczecińskich środkowych, a przeciwnik rozgrywał większość akcji właśnie w pierwsze tempo przez te siatkarki. Nie zdążyliśmy z ustawianiem bloku – dodał gdański szkoleniowiec.

Energa Gedania I, podobnie jak dziewięć pozostałych zespołów z Polskiej Ligi Siatkówki, do pucharowej rywalizacji włączy się od rozgrywek grupowych. Inauguracja tej fazy rywalizacji zaplanowana jest na 13 października. W grupie pierwszej gedanistki zmierzą się z: Naftą Gaz Piła, Centrostalem Focus Park Bydgoszcz i AZS Pronar Zeto Białystok. Każda z drużyn będzie gospodarzem jednego turnieju.

ENERGA GEDANIA II GDAŃSK – PIAST SZCZECIN 1:3 (15:25, 25:23, 12:25,16:25)

ENERGA GEDANIA II: Suwińska, Pasznik, Kaliszuk, Rzepnikowska, Lenz, Szymańska, Durajczyk (libero) oraz Obłońska, Kocemba.

PIAST: Kowalska, Dutkiewicz, Szymańska, Róg, Rozińska, Bury, Benderska (libero).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved