Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > El. GP: Ważne granie w Warnie

El. GP: Ważne granie w Warnie

- Zawodniczki muszą zagrać na maksa, trenerzy nimi mądrze pokierować, a one uwierzyć w możliwość pokonania rywalek - powiedział trener Nafty Gazu Piła Jerzy Matlak. - Spełnienie tych trzech warunków może przynieść awans do przyszłorocznej Grand Prix.

Pilski szkoleniowiec, który ze swoim zespołem przebywa na zgrupowaniu, zgadza się że po wstrząsach jakie ostatnio przeszła drużyna narodowa jej sytuacja jest bardzo trudna.

Najpierw odeszła Dorota Świeniewicz (spodziewa się dziecka), potem Małgorzata Glinka i Andrzej Niemczyk (konflikt), a ze względów zdrowotnych Alekandra Przybysz, Anna Barańska, [b]KatarzynaSkowrońska-Dolata[/b] i Maria Liktoras. – Od 2003 roku Andrzej Niemczyk, niezależnie od tego że był trenerem, to jeszcze robił za moralnego przywódcę – powiedział Jerzy Matlak. – Czy jego następcy będą w stanie podjąć się takiej roli?

Seria ostatnich kontuzji nie podoba się Jerzemu Matlakowi. Nazywa on to błędami w sztuce. – Ktoś tu zawinił – powiedział. – Lekarze? Nadzorujący ich trenerzy. Nie można było dolegliwości Skowrońskiej wyleczyć wcześniej?

Reprezentacja Polski w dziesięcioosobowym składzie odleciała w niedzielę do Warny. – W poniedziałek doleci do nas Iza Żebrowska i turniej rozegramy w jedenastkę. Niestety, po zrobieniu USG stopy przez Kasię Skowrońską okazało się, że nie może grać. Z kolei Maszy Liktoras odnowiła się kontuzja łękotki w lewym kolanie i również została w kraju. Mam nadzieję, że dołączy do nas na mistrzostwa świata – powiedział Ireneusz Kłos, trener reprezentacji Polski seniorek.

Niezależnie od tego jaka szóstka wybiegnie we wtorek w meczu przeciwko Holandii będzie ona mocno różnić się od tej do jakiej przyzwyczailiśmy się w ostatnich latach. Na rozegraniu miałaby się pojawić Katarzyna Skorupa, na którą polski szkoleniowiec ostatnio stawiał.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved