Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zwycięstwo rezerw Gedanii

Zwycięstwo rezerw Gedanii

Siatkarki Energi Gedania II z minuty na minutę grały lepiej podczas II-ligowej inauguracji. Tym samym gdańszczanki zwyciężyły we własnej hali Sokoła Mogilno 3:1.

W inauguracyjnej partii przy wyniku 1:7 Witold Jagła miał już wykorzystane obie przerwy, które przysługują trenerowi, ale przywoływanie do porządku zespołu niewiele dało. – Ani przez moment nie było nerwowo. Spodziewałem się takiego początku. Zespół potrzebuje czasu, aby odnaleźć się w nowym ustawieniu. Niektóre siatkarki uczą się również gry na innych pozycjach. Na przykład Pasznik teraz rozgrywa, a Kaliszuk została przesunięta ze środka bloku na lewe skrzydło, gdzie jest nie tylko inny rodzaj ataku, ale dochodzą jeszcze obowiązki w przyjęciu zagrywki – podkreślał gdański szkoleniowiec.

W drugim secie role się odwróciły. Przy zagrywce Natalii Nuszel gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 6:0. Sokół postraszył w środkowej fazie partii, gdy zbliżył się na 14:16. Jednak „czas”, a następnie plasowany atak Tamary Kaliszuk do tego spotkania dodał pewności gedanistkom, że do końca tej odsłony pozwoliły rywalkom zdobyć już tylko trzy punkty, a zakończył ją efektowny blok Kaliszuk i Bereniki Tomsi.

Dwa następne sety to z obu stron żmudna walka o każdy punkt i długo gra wokół remisu. W trzeciej partii gdańszczanki przełamały Sokoła, gdy od wyniku 13:15 zdobyły sześć punktów z rzędu. Dobrze w tym okresie wystawiała piłki koleżankom Aleksandra Pasznik, a gdy zaszła potrzeba sama potrafiła zaskoczyć też „kiwką”. W czwartej części pojedynku Jerzy Pater próbował zachęcić swoje podopieczne do walki jeszcze przy rezultacie 17:20. Trener gości poprosił wówczas o przerwę, ale jego rady niewiele już dały. Mecz zakończył atak Tomsi.

Cały czas wierzyłem, że ten mecz wygramy. Kluczem do sukcesu była gra blokiem, choć jeszcze w tym elemencie nie wykorzystujemy całkowicie naszego potencjału. Dobrym duchem drużyny stała się Suwińska. Kasia wniosła do zespołu radość, bo wcześniej była to nieco ekipa smutasków – z uśmiechem oceniał Jagła.

Energa Gedania II Gdańsk – Sokół Mogilno 3:1 (14:25, 25:17, 25:18, 25:19)

Energa Gedania II: Lenz, B.Tomsia, Nuszel, Kaliszuk, Suwińska, Pasznik, Durajczyk (libero) oraz Rzepnikowska, Kocemba

Sokół: Żychska, Więcek, Szaban, Makowska, Konkolewska, J.Długokęcka, Pater (libero) oraz A.Długokęcka, Staszewska, Pawłowska.