Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Przegrana inauguracja w Szczecinie

Przegrana inauguracja w Szczecinie

Nie udał się debiut Marka Mierzwińskiego w roli trenera II-ligowych siatkarek szczecińskiego Piasta. Jego podopieczne przegrały pierwszy mecz sezonu z ChTPS Chodzież.

W pierwszym secie szczecinianki dosłownie rozgromiły swoje przeciwniczki w przeciągu zaledwie kilkanastu minut. Wyraźne prowadzenie gospodyń 12:3, 17:5 i 23:9 to efekt silnej zagrywki i skutecznych ataków ze skrzydeł, które sprawiły dość spore kłopoty przyjezdnym. Set zakończył się pewną wygraną rezerw Piasta do 12.

Druga odsłona była już bardziej wyrównana. Do stanu 15:15 żadnej z drużyn nie udało się wyjść na większe niż trzypunktowe prowadzenie. Po jednej stronie siatki skuteczne ataki Madaleny Swobody i kapitan szczecińskiej drużyny Karoliny Kijan przeplatały się z autowymi zagrywkami pozostałych szczecinanek. Z drugiej strony na skrzydłach skutecznie punktowała Grajczak. W końcówce drugiej partii mocna zagrywka chodzieżanek dała im cztery punkty z rzędu i piłkę meczową, którą pewnie wykorzystały.

Rozpędzone siatkarki CHTPS Chodzież grające z każdą piłką coraz lepiej po kilku minutach trzeciego seta prowadziły już 5:10. Po stronie gospodyń na zagrywkę weszła Marta Kowalska i Uniwersytet Piast doprowadził do stanu 10:11, a po przebiciu przechodzącej piłki przez Magdalenę Strąk doszło do wyrównania. Końcówka seta należała już do szczecinianek, które skutecznie wykorzystały przewagę, wygrywając tą partię do 22.

Czwarty set był ostatnią szansą przyjezdnych na chociażby jeden punkt w tabeli. Chodzieżanki rozpoczęły zatem od szybkiego prowadzenia 1:5. Po błędach w odbiorze utraciły przewagę i doszło do wyrównania po 6. Potem na prowadzenie wyszły szczecinianki, które wygrywały już 15:11 i 21:17, by w końcówce dać się dogonić i przegrać po emocjonującej końcówce do 27. Efektem tego było rozegranie tie-brek`a, który zakończył się przegraną gospodyń. ChTPS Chodzież wywiózł ze Szczecina dwa punkty, tym samym inaugurując sezon wygraną.

Uniwerystet Piast Szczecin – ChTPS Chodzież 2:3 (25:12, 18:25, 25:22, 27:29, 11:15)