Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Problemy włoskiej reprezentacji

Problemy włoskiej reprezentacji

Od dłuższego czasu z problemami boryka się federacja włoska. Kilkanaście dni temu z funkcji selekcjonera siatkarek zrezygnował Marco Bonitta, głosy krytyki padają również w stronę szkoleniowca męskiej reprezentacji Włoch Gian Paola Montaliego.

Widocznym przejawem kryzysu kadry narodowej Włoch były tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej – fatalne występy w fazie grupowej turnieju, wreszcie nieudany udział w Final Six w Moskwie. W tej sytuacji zaczęto poważnie zastanawiać się nad efektami przygotowań Włochów do mistrzostw świata. Pojawiały się informacje o problemach w komunikacji między zawodnikami a trenerem Montali…

Na zwołanej niedawno konferencji prasowej Carlo Magri, prezydent Włoskiej Federacji Piłki Siatkowej postanowił zająć stanowisko w tej sprawie. Stwierdził on m.in. że „pomimo problemów jakie obecnie przechodzi kadra narodowa Włoch wierzą, że Montali jest w stanie poprowadzić Włochy do mistrzostwa świata”Nasza męska reprezentacja narodowa boryka się z problemami, ale pracujemy dzień i noc na tym, żeby temu zaradzić – powiedział Carlo Magri – To, czy Montali zostanie na stanowisku trenera zależeć będzie wyłącznie od niego. Kontrakt z nim wygasa dopiero po Olimpiadzie 2008 i do tego czasu zawodnicy i trener mają pracować razem.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved