Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > PP: KSZO lepszy od UMKS Łańcut

PP: KSZO lepszy od UMKS Łańcut

Meczem I rundy Pucharu Polski sezon 2006/2007 rozpoczęły siatkarki UMKS-u Łańcut. Na własnej hali podejmowały zespół AZS-u KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla zebranych kibiców wiele niespodzianek. Inaczej było z siatkarkami, które przegrały w meczu bez walki z przeciwniczkami, z którymi spotkają się już niedługo w rozgrywkach ligowych. W szóstce KSZO zagrała Kasia Walwender , która jeszcze w zeszłym sezonie reprezentowała barwy UMKS

Spotkanie rozpoczęły bardzo dobrze zawodniczki KSZO. Ich przewaga od początku była miażdżąca, a na pierwszą przerwę przyjezdne schodziły z pięciopunktowym prowadzeniem. Gospodynie nie radziły sobie z mocną i techniczną zagrywką przyjezdnych. Odrzucone od siatki nie potrafiły rozegrać w taki sposób, aby skutecznie zakończyć akcję, gdyż po drugiej stronie siatki wspaniale ustawiał się blok rywalek. I choć kapitan UMKS Monika Bartnicka dwoiła się i troiła to nie zmieniło to obrazu gry. KSZO wykorzystał skrzętnie wszystkie błędy rywalek i wygrał tą partie 25:15

Drugi set miał już całkowicie inny obraz. Walka punkt za punkt. I choć obie drużyny popełniały dużo błędów to walka na tym etapie była bardzo wyrównana. Serią dobrych zagrywek przy stanie 6:6 popisała się nowa zawodniczka łańcuckiego UMKS-u, Katarzyna Czubek . Jednak mimo dobrej gry w obronie i w polu zagrywki gospodynie nie potrafiły uzyskać wyraźnej przewagi. W drugiej części tej partii obudziły się znów przyjezdne. Zawodniczki KSZO zdobywały punkt za punktem, a zmiany, na jakie zdecydował się trener gospodyń nic nie zmieniły w obrazie gry. Ostatnia piłka znów należała do przyjezdnych, które po asie serwisowym wygrywają tym razem do 22

Ostatnia odsłona sobotniego spotkania zaczęła się niepomyślnie dla łańcuckiego zespołu. Dobre rozegranie zawodniczek KSZO i wysoka skuteczność w ataku, wyprowadziła AZS na prowadzenie 3:1; 7:3; 14:5. Nieskuteczne okazały się kolejne zmiany w drużynie UMKS Łańcut. Gospodynie nagminnie popełniały błędy w polu zagrywki i w obronie, co skutkowało słabym rozegraniem i nie pozwoliły na wyprowadzenie skutecznych kontr.

Mecz zakończył się zatem wygraną AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski , który juz w najbliższą środę w hali przy ulicy Świętokrzyskiej rozegra zostanie spotkanie drugiej rundy Pucharu Polski z SPS Politechnika Częstochowska.

UMKS Łańcut – AZS KSZO Ostrowiec Św. 0:3 (14:25, 22:25, 15:25)

UMKS : Bartnicka, Plebanek, Pusz, Czubek, Seta, Warzocha, Dobosz (libero) oraz Rauch, Kura, Hajduk.

AZS KSZO : Kostianiuk, Bednarek, Buzała, Kosiorowska, Brożek, Walawender, Kosiarska (libero) oraz Maj i Świerszcz.

źródło: inf. własna, kszo.info