Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Porażka SK Górnika Radlin z WTS Warka

Porażka SK Górnika Radlin z WTS Warka

SK Górnik Radlin przegrał w pierwszej kolejce grupy czwartej II ligi siatkarzy we własnej hali z WTS Warka 2:3. Obie drużyny uważane sa za foworytów rozgrywek.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Żadna z ekip nie pozwoliła odskoczyć rywalowi na więcej niż 2 punkty. Zaraz na początku warto zwrócić uwagę na bardzo dobrą grę atakujących obu drużyn: Mariusza Prudla z Górnika Radlin oraz Krzysztofa Stańca z WTS Warka.

Drugie rozdanie rozegrało się pod dyktando gości. Po porażce w pierwszym secie WTS Warka wyszła na parkiet bardzo zmotywowana, zdobywając zaraz na początku 5 punktów z rzędu. Kibice byli także świadkami pierwszych asów serwisowych( 2 punkty z zagrywki dla Warki). Górnicy próbowali się jeszcze bronić, ale to goście prezentując spokojną i pewną grę doprowadzili drugie rozdanie do końca. Trzeci set podobnie jak pierwszy bardzo wyrównany i zacięty. Z tą różnicą, iż zakończony zwycięstwem siatkarzy z Warki.

W czwartym secie role znów się odwróciły. Tym razem bezwzględnie na parkiecie rządzili zawodnicy Górnika Radlin. 16. punkt w tym rozdaniu zdobyli po błędzie przeciwników, którzy licząc na autową piłkę radlińskiego atakującego nawet nie próbowali jej podbić. Ta jednak trafiła w końcową linię boiska. Cała sytuacja stała się przyczyną dyskusji kapitana Warki z sędzią, który nie zmienił decyzji i pokazał jeszcze zawodnikowi żółtą kartkę. Po tym incydencie goście sprawiali wrażenie całkowicie rozbitych i popełniając masę błędów przegrali czwartego seta.

Tie break okazał się prawdziwą „wojną nerwów”. WTS Warka zdobywając punkty na początku rozdania utrzymała już prowadzenie do końca seta wygrywając 15:11 a w całym spotkaniu 3:2.

Choć ten mecz zawodnicy KS Górnika Radlin przegrali, to kibice nie tracą nadziei: – Gdyby nasza drużyna wygrała, ten mecz byłby naprawdę bardzo dobry. Byliśmy świadkami efektownych ataków oraz bardzo dobrej obrony. Mamy nadzieję, że to takie pierwsze śliwki robaczywki i następne spotkania zakończą się zwycięstwem naszych”.

SK Górnik Radlin – WTS Warka 2:3

(25:23, 16:125, 20:25, 25:14, 11:15)