Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Noliko Maaseik z Superpucharem Belgii

Noliko Maaseik z Superpucharem Belgii

Po udanym dniu w Lidze Siatkówki (Volley Liga) wydarzeniem dnia w Belgii był mecz pomiędzy Knack Roesalare i Noliko Maaseik o Superpuchar Belgii. Wygrali siatkarze Noliko 3:1.

W pierwszym secie gra była bardzo wyrównana aż do stanu 9:8. Roeselare wypracowało jednak bezpieczną przewagę (14:11), której nie oddało już do końca seta.

Począwszy od seta drugiego Noliko Maaseik broniło sie zdecydowanie lepiej. Także w trzeciej partii spotkania zespół ten zagrał lepiej od przeciwnika, wykorzystując popełniane przez niego błędy wlasne. Wynik 25:13 dla Maaseik mówi zresztą sam za siebie.

W ostatnim czwartym secie Maaseik miał znaczną przewagę nad drużyną Roeselare (21:13). Ostatecznie ta partia zakończyła się wynikiem 25:17 i zwycięstwem Noliko Maaseik 3:1.

Superpuchar Belgii:

Noliko Maaseik – Knack Roeselare 3:1 (25:19, 24:26, 13:25, 17:25)

Już w środę siatkarze z Maaseik rozpoczną rozgrywki w grupie B Ligi Mistrzów. Pierwszym ich rywalem będzie grecki Iraklis Saloniki. Knack Roeselare będzie występował razem ze Skrą Bełchatów w grupie C, a pierwsze spotkanie zagra na wyjeździe z włoską Lube Banca Macerata.