Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy w Świdniku

Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy w Świdniku

Zwycięstwem Płomienia SSA Sosnowiec zakończył się rozgrywany w Świdniku Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy. W turnieju udział wzięły także ekipy MCKiS Energetyka Jaworzno, KPS Skry II Bełchatów oraz gospodarzy - ASP Avii Świdnik.

W pierwszym meczu „Energetycy” spotkali się z gospodarzami memoriału – Avią Świdnik. Spotkanie z początku dla jaworznian ułożyło się bardzo dobrze, widoczna była przewaga w bloku, zagrywce i przyjęciu zespołu z Jaworzna – wszystko układało się po ich myśli do stanu 2:1 w setach. W tym momencie coś się zacięło w grze ekipy Z.Błaszczaka. Pozwoli rozegrać się Avii co w ostatecznym rozrachunku doprowadziło do przegrania całego meczu 2:3.

Avia Świdnik – MCKiS Energetyk Jaworzno 3:2

(25:27, 25:18, 19:25, 25:21, 15:10)

W drugim meczu przeciwnikiem drużyny Energetyka były rezerwy Mistrza Polski Skry Bełchatów – KPS Skra Bełchatów. Duża ilość popełnianych błędów we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła doprowadziła do przegranej MCKiS 1:3.

MCKiS Energetyk Jaworzno – KPS Skra II Bełchatów 1:3

Turniej ten miał za zadanie pokazać nam, jak gra się z czołowymi drużynami naszej ligi – powiedział trener odnowy biologicznej Płomienia. Drużyna z Sosnowca zrewanżowała się Skrze II Bełchatów za przegrany mecz w rozgrywkach Pucharu Polski, pokonując 3:1 zaplecze siatkarskie bełchatowskiej Skry. Podopieczni trenera Zawieracza pokazali, że lekceważyć ich nie należy. Chociaż wyjściowa szóstka była bardzo podobna do tej, wystawionej w meczu pucharowym, to wbrew zapewnieniom Skry nie rozpracowali oni gry Płomienia w wystarczającym stopniu.

KPS Skra II Bełchatów – Płomień SSA Sosnowiec 3:1

Drugi dzień rozpoczął się dla Kazików o 12:00 meczem z gospodarzami turnieju – Avią Świdnik. Mimo prowadzenia 2:0 w setach, Świdniczanie nie poddali się łatwo. Doprowadzili do wyrównania i dopiero tie- break zadecydował o losach całego meczu.

Płomień SSA Sosnowiec – Avia Świdnik 3:2

(26:24, 25:17, 17:25, 21:25)

Po około godzinnej przerwie Płomień rozegrał mecz z kolejnym przeciwnikiem – tym razem MCKiS Energetyk Jaworzno. Również tym razem o wyniku rozstrzygnąć musiał piąty set. W pierwszym gra toczyła się punkt za punkt, mało błędów po obu stronach siatki uczyniło spotkanie dość emocjonującym. Kolejne partie to naprzemienna dominacja obu drużyn. Dobrze przyjęcie Sosnowiczan pozwoliło doprowadzić do wyrównania, a następnie pokonania ich sąsiadów z Jaworzna w tie – breaku 15:13.

Płomień SSA Sosnowiec – Energetyk Jaworzno 3:2

(23:25, 25:16, 21:25, 25:22, 15:13)

To właśnie ostatni mecz z Jaworznem okazał się najtrudniejszy dla zawodników Sosnowca. Rozegranie 10 setów w przeciągu 4 godzin to niewątpliwie ogromny wysiłek, ale i doskonały trening przed zbliżającym się sezonem. Wysiłek tym większy, że dwóch zawodników (Kosok i Łomacz) grali po przebytej niedawno chorobie, Marcin Grygiel w dalszym ciągu odczuwa naciągnięte mięśnie brzucha, a Darek Szulik – drobne bóle naciągniętego w trakcie pucharowego meczu ze Skrą barku. Rafałowi Legieniowi przeszkadzał nieco kontuzjowany w trakcie tego samego meczu staw skokowy. Jednak żaden z tych urazów nie był na tyle poważny, aby wykluczał ich z gry.

Skra II Bełchatów – Avia Świdnik 3:1 (25:20, 22:25, 25:23, 28:26)

Turniej w Świdniku można traktować jako dobre przetarcie przed Ligą dla wszystkich drużyn biorących w nim udział. Trenerzy zebrali spory materiał szkoleniowy, wiedzą co poprawić, na co zwrócić większą uwagą na treningach.