Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Levski szlifował formę przed Ligą Mistrzów

Levski szlifował formę przed Ligą Mistrzów

Mistrz Bułgarii, a także grupowy rywal bełchatowskiej Skry w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów rozegrał w piątek oraz sobotę sparingowe spotkania z BASK Czerno More. Obydwa wygrali podopieczni Martina Stoewa.

W piątkowym spotkaniu zawodnicy Levskiego zwyciężyli po pięciosetowym spotkaniu 3:2 w setach 22:25, 25:17, 26:24, 28:30, 15:13. Podczas spotkania kontuzji nabawił się jeden z podstawowych zawodników w ekipie Martina Stoewa, Kostadin Mitew. Został w trakcie meczu zmieniony przez Weselina Dimczewa, który jest również asystentem trenera Stoewa.

W drugim meczu pomiędzy obydwoma zespołami zwycięstwo przyszło Levskiemu dużo łatwiej. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla mistrzów Bułgarii w setach 25:22, 25:19, 25:22. Okazało się również, że kontuzja Mitewa, nie jest tak groźna na jaką wyglądała i wielce prawdopodobne jest, że zawodnik zagra w meczu z Aon hotVolleys Wiedeń w najbliższy czwartek.