Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: AZS Opole – Olimpia Jawor 1:3

II liga kobiet: AZS Opole – Olimpia Jawor 1:3

Opolskie akademiczki przegrały 1:3 na inaugurację sezonu. W dwóch pierwszych setach zostały wręcz rozbite przez rywalki z Olimpii Jawor, urywając im tylko 14 i 15 punktów.

Przed meczem trener akademiczek Adam Zagożdżon najbardziej bał się o przyjęcie w swoim zespole. Jak się okazało – nie bez powodu. W pierwszych dwóch setach nie było go prawie wcale. Maleńka sala, która miała być atutem gospodyń, bardziej odpowiadała ekipie z Jawora.

Dziewczyny się przestraszyły. Wypatrzyły kilka rywalek, które znały z wyższych lig, i przestały grać. Musiałem zupełnie zmienić koncepcję, jaką założyłem sobie przed meczem – narzekał Zagożdżon.

W pierwszych dwóch setach na niewiele to się zdało, bo opolanki przegrały do 14 i 15. Dopiero w trzecim było lepiej. Na zagrywce dobrze spisywały się Justyna Filipowicz i Sylwia Toczek, dzięki czemu opolanki toczyły z rywalkami wyrównaną walkę. W końcówce Olimpia zupełnie sobie nie radziła, a w ataku jej siatkarki nawet nie potrafiły przebić się przez siatkę. – W tym secie dziewczyny pokazały, na co je naprawdę stać, muszą jednak częściej tak grać – skomentował trener.

W ostatniej partii już tak dobrze nie było. Kilka nieudanych zagrań sprawiło, że pogubiła się rozgrywająca Karolina Walczak, a nie mogła jej zmienić Agnieszka Kowalczyk, bo dzień wcześniej się zatruła. Rywalki szybko więc uzyskały przewagę i dowiozły ją do końca. – Gdybym miał większe pole manewru, może wszystko potoczyłoby się inaczej. Ale nie ma co gdybać, trzeba pracować i liczyć na to, że z czasem będzie coraz lepiej, bo to młoda drużyna – zakończył szkoleniowiec.

Porażką na inaugurację nie załamuje się także, nowa w Opolu, Justyna Filipowicz. – To dopiero pierwszy mecz. Dzisiaj nie wychodziło nam przyjęcie i trudno było się przebić, bo rywalki miały dobry blok. Najważniejsze, że w drużynie jest dobra atmosfera, będziemy się starać, by wygrywać – podsumowała.

AZS Opole – Olimpia Jawor 1:3 (14:25, 15:25; 26:24, 19:25)

AZS: Walczak, Cichoń, Filipowicz, Skrzypek, Foit, Toczek, Pluskota (l), Plencler