Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Giovanni Caprara: Naszym celem jest awans z grupy

Giovanni Caprara: Naszym celem jest awans z grupy

"Naszym celem jest wygranie grupy i awans do przyszłorocznej Grand Prix już w pierwszej fazie turnieju" - mówi trener siatkarek Rosji Giovanni Caprara. Rosjanki przyleciały do Warny w bardzo silnym składzie z Gamową, Merkułową, Godiną.

Naszym celem jest wygranie grupy i awans do przyszłorocznej Grand Prix już w pierwszej fazie turnieju – mówi trener siatkarek Rosji Giovanni Caprara. Rosjanki przyleciały do Warny w bardzo silnym składzie z Gamową, Merkułową, Godiną. Zespół ten w tegorocznej GP zajął drugie miejsce po porażce w finale z Brazylią.

Nie możemy sobie pozwolić na absencję w następnej Grand Prix – powiedział rosyjski trener. – Cykl tych turniejów daje kontakt z czołówką światową oraz punkty do rankingu międzynarodowej federacji, który będzie bardzo ważny przy rywalizacji o awans olimpijski.Rosja w rozgrywanych w Warnie kwalifikacjach do przyszłorocznego World Grand Prix spotka się w grupie B z Serbią i Czarnogórą, Turcją oraz Włochami.

Wtorek, 26. września, godz. 17.30: Serbia i Czarnogóra – Rosja

Środa, 27. września, godz. 19.30: Turcja – Rosja

Czwartek, 28. września, godz. 15.30: Włochy – Rosja

Skład Rosji: Lubow Sokołowa (Gruppo Murcia 2002), Marina Szeszenina (Urałoczka), Jekatierina Gamowa, Jelena Godina, Maria Borodakowa (Dynamo Moskwa), Natalia Safronowa, Julia Mierkułowa (Zariecze Odincowo), Maria Bruncewa, Swietłana Kriuczkowa (Stinol), Natalia Kulikowa, Marina Akułowa (Samorodok Chabarawsk), Olga Żytowa (Dynamo Moskowskaja).

źródło: lsk.net.pl, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved