Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Centrostal Bydgoszcz najlepszy w turnieju Naftoportu

Centrostal Bydgoszcz najlepszy w turnieju Naftoportu

fot. archiwum

Siatkarki Centrostalu Focus Park Bydgoszcz z kompletem zwycięstw zajęły pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Turnieju z Okazji 15-lecia Naftoportu.

Najlepszej drużynie i zawodniczkom nagrody wręczyli prezesi Tadeusz Zakrzewski i Zdzisław Stankiewicz .

 

W pierwszym niedzielnym meczu AZS AWF Poznań pokonał Piasta Szczecin 3:0. Tym samym Energa Gedania w ostatnim pojedynku turnieju została zmuszona, aby wygrać 3:0 lub 3:1, jeśli zamierzała zająć lepsze miejsce niż trzecie. I długo takie szanse były. Gdańszczanki przeciwko faworyzowanym bydgoszczankom zagrały najlepszy mecz w tym zawodach. W ogóle był to najbardziej zacięty pojedynek rozgrywek. Aż trzy z czterech setów kończyły się grą na przewagi. Niestety dla gdańskich kibiców, tylko jedna z tych partii padła łupem miejscowych. 

W inauguracyjnej części gry Energa Gedania uzyskała przewagę 15:12. Ani wcześniej ani później żadna z drużyn nie miała już takiej różnicy punktów na swoją korzyść. Olbrzymie znaczenie miała każda piłka. Przy 24:23 Dominika Kuczyńska zaserwowała w siatkę. Ale był to ostatni błąd gedanistki w tej odsłonie. Ataki Bereniki Tomsi i Anny Sołodkowicz były na wagę wygranej.

 

W drugim secie grano seriami. Gospodynie prowadziły 12:7, kilka minut później przegrywały 12:15, by po kolejnym zrywie odzyskać inicjatywę przy wyniku 19:17. W walce na przewagi obie drużyny miały swoje szanse. Energa Gedania nie wykorzystała dwóch piłek setowych. Przy 25:24 skutecznym zbiciem popisała się Karolina Ciaszkiewicz , a przy 27:26 zagrywkę zepsuła Kuczyńska. Trzecią piłkę setową dla bydgoszczanek zdobyła Aleksandra Liniarska . W kolejnej akcji pomyliła się Tomsia i tym samym gedanistki straciły szanse na… pierwsze miejsce w turnieju. Może gdyby na parkiecie była Natalia Nuszel , poszłoby lepiej. Jednak 17-latka w końcówce tego seta musiała zejść z parkietu z powodu kontuzji.

 

W trzeciej partii gospodynie miały nawet trzy punkty przewagi, ale przy wyniku 13:17 zaczęły myśleć najwyraźniej o kolejnej odsłonie. W czwartym secie znów nie było oddanych bez walki piłek. Gdańszczanki były na ogół stroną goniącą. Z 20:23 wyciągnęły na 23:23. Niewiele brakowało, aby objęły prowadzenie, bo kolejny dobry blok postawiony przed Joanną Kuligowską pomylił się o milimetry. O tyle piłka przynajmniej minęła linię boczną. Jeszcze grę przedłużyło udane zbicie Tomsi. Na koniec turnieju były dwa błędy. Anna Sołodkowicz zaserwowała w aut, a atak Emilii Reimus został zablokowany.

 

To był nasz najlepszy mecz w turnieju. Widać było, że klasowy przeciwnik dodatkowo zmobilizował zespół do walki. Byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla faworytek, gdy graliśmy agresywnie, trudną zagrywką – ocenił Leszek Milewski , trener Energi Gedania.

 

Na ceremonii zakończenia turnieju nie mogły doczekać się poznanianki. Tadeusz Zakrzewski, prezes Naftoportu oraz Zdzisław Stankiewicz, prezes Gedania S.A. nagrodzili zatem trzy zespoły oraz ich najlepsze siatkarki. Upominki trafiły do: Bereniki Tomsi , Ewy Ślusarz (Energa Gedania), Joanny Kuligowskiej , Moniki Naczk (Centrostal) oraz Pauliny Rolińskiej i Marty Szymańskiej (Piast).

 

Wczoraj mieliśmy jubileuszowe spotkanie z naszymi kontrahentami. Turniej siatkówki jest właściwie jedyną imprezą w ramach obchodów 15-lecia, na którą zapraszamy publiczność. W poprzednich latach graliśmy o Puchar Naftoportu. Teraz nieco zmodyfikowaliśmy nazwę. W przyszłym roku nie będzie jubileuszu, a zatem pod siatką wrócimy do pucharu – podkreślał Tadeusz Zakrzewski, prezes Naftoportu.

 

Energa Gedania Gdańsk – Centrostal Focus Park Bydgoszcz 1:3

(26:24, 29:27, 25:20, 26:24)

 

Składy drużyn:

Energa Gedania : Ślusarz, Reimus, Kuczyńska, Tomsia, Sołodkowicz, Nuszel, Siwka (libero) oraz Szczygielska, Kruk.

Centrostal : Śrutowska, Ciaszkiewicz, Liniarska, Szajek, Kuligowska, Naczk, Leśniewicz (libero) oraz Kowalkowska, Łunkiewicz.

 

AZS AWF Poznań – Piast Szczecin 3:0 (25:20, 25:22, 25:22)

 

Końcowa klasyfikacja turnieju


:

1. Centrostal Bydgoszcz  3-0 6 9:1
2. AZS AWF Poznań     2-1 5 6:4
3. Energa Gedania Gdańsk  1-2 4 5:6
4. Piast Szczecin     0-3 3 0:9

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved