Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Bydgoszczanki bez porażki w turnieju Naftoportu

Bydgoszczanki bez porażki w turnieju Naftoportu

Podczas drugiego dnia turnieju z okazji XV-lecia Naftoportu Energa Gedania tylko przez pół seta grała ładnie i efektownie. W drugim spotkaniu Focus Bydgoszcz pokonał szczecińskiego Piasta. W niedzielę ostatnie spotkania turnieju.

Podczas drugiego dnia turnieju z okazji XV-lecia Naftoportu Energa Gedania tylko przez pół seta grała ładnie i efektownie. Potem zabrakło skutecznej zagrywki oraz zaczęły mnożyć się błędy. Natomiast po drugiej siatki wprost ze skóry wychodziły eksgedanistki: Karolina Wiśniewska i Justyna Ordak . W dużej mierze dzięki nim AZS AWF Poznań pokonał gdańszczanki 3:1. W niedzielę rozgrywki przy ul. Kościuszki zostaną wznowione o godzinie 10.00.

Gedanistki rozpoczęły rewelacyjnie. Prowadziły 7:0! Akademiczki odrobiły straty. Remis pojawił się przy wyniku 14:14. Następnie aż do 23:23 najczęściej gospodynie uzyskiwały punkt przewagi, a rywalki wyrównywały. Mimo wszystko zasłużony sukces w tej partii dał gedanistkom blok Emilii Reimus i Bereniki Tomsi na Marcie Czerwińskiej .

Trener Wojciech Lalek na mecz przeciwko gdańszczankom wystawił na rozegranie Justynę Ordak , która w piątek wchodziła jedynie na zmiany. Pod koniec pierwszego seta do gry posłał zaś drugą wychowankę Gedanii w barwach poznańskich – Karolinę Wiśniewską . I to właśnie "Wiśnia" była najlepszą siatkarką spotkania. Co prawda zdarzały jej się zepsute zagrywki, ale w ataku była niemal bezbłędna.

W drugim secie gospodynie coraz częściej miały kłopoty, aby przebić się z atakiem ze skrzydeł. Same zaś w obronie nie nadążały z asekuracją i piłki wielokrotnie spadały na środku ich placu gry, a wybloki nie dawały praktycznie żadnych korzyści. Co prawda udało się miejscowym wyciągnąć z 15:19 na 22:22, ale więcej punktów już nie zdobyły. W końcówce nie powstrzymały ataków Katarzyny Żalińskiej i Julii Szeluchiny . Zaskoczył je także as serwisowej tej pierwszej.

Jesteśmy na takim etapie przygotowań, że może brakować szybkości. Jednak nie sądzę, że dzisiaj przegraliśmy przez brak sił. Raczej dały o sobie znać stare błędy. Gdy coś się zacina, to przestaje iść gra wszystkim zawodniczkom od razu, a z każdym oddanym punktem szybko ucieka wiara w powodzenie. Najbardziej zawiodła mnie zagrywka. Była fatalna. A bez niej nie mogliśmy pograć i blokiem – ocenił Leszek Milewski , trener Energi Gedania.

Dwa ostatnie sety toczyły się pod kontrolą poznanianek. W trzeciej partii uciekły one z 9:6 na 15:9 i dopiero w końcówce nieco się usztywniły, pozwalając gospodyniom wybronić trzy piłki setowe. W ostatniej odsłonie pojedynku było bardzo podobnie. Prowadzenie akademiczek 12:5 i kłopoty z zadaniem ostatniego ciosu. Znów były obronione przez gedanistki trzy piłki meczowe. Co ciekawe w obu setach poznanianki z opresji wywabiały miejscowe. Grę w trzeciej partii zagrywką w siatkę zakończyła Marta Szczygielska , a na zakończenie mecz w aut z serwisu strzeliła Dominika Kuczyńska .

W niedzielę Energa Gedania zmierzy się z najlepszą drużyną gdańskiego turnieju. Focus Bydgoszcz wygrał oba mecze bez straty seta. Początek gry w samo południe. Dwie godziny wcześniej na parkiet wyjdą zespoły z Poznania i ze Szczecina. Uroczyste zakończenie turnieju około 13.30. Wstęp dla publiczności wolny.

Energa Gedania Gdańsk – AZS AWF Poznań 1:3 (25:23, 22:25, 20:25, 19:25)

Energa Gedania : Ślusarz, Reimus, Tomsia, Kuczyńska, Sołodkowicz, Szczygielska, Siwka (libero) oraz Kruk, Nuszel, Gorszyniecka.

AZS AWF : Frąckowiak, Dybizbańska, Żalińska, Czerwińska, Szeluchina, Ordak, Styskal (libero) oraz Wiśniewska, Gramyka.

Focus Bydgoszcz – Piast Szczecin 3:0 (25:18, 25:19, 25:11)

Focus : Naczk, Śrutowska, Liniarska, Szajek, Kuligowska, Ciaszkiewicz, Leśniewicz (libero) oraz Łunkiewicz, Wysocka.

Piast : Związek, Rolińska, Chojnacka, Kasprzak, Dutkiewicz, Szymańska, Benderska (libero) oraz Kowalska, Bury.