Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zróżnicowane cele dolnośląskich drugoligowców

Zróżnicowane cele dolnośląskich drugoligowców

W weekend rozpoczynają się rozgrywki w II lidze. Dolny Śląsk reprezentuje w tej klasie rozgrywek dziewięć zespołów – cztery żeńskie i pięć męskich. Z tego grona największe aspiracje zgłaszają dziś: kobieca drużyna Olimpii Jawor i męski zespół Juventuru Wałbrzych.

Cztery dolnośląskie żeńskie drużyny zagrają w drugiej grupie II ligi, której faworytem jest Olimpia Jawor. Podopiecznym trenera Leszka Chrzanowskiego już w minionym sezonie niewiele zabrakło, aby wrócić na zaplecze siatkarskiej ekstraklasy. Jaworzanki przegrały jednak rywalizację w barażach z Chemikiem Police. – Zawsze stawiam przed zespołem walkę o najwyższe cele. Teraz poprzeczka też jest ustawiona wysoko – będziemy się starali powalczyć o powrót do I ligi – twierdzi przed rozpoczęciem sezonu trener Leszek Chrzanowski.

W nowym sezonie głównym rywalem siatkarek Olimpii będą zawodniczki z Pszczyny. Niewykluczone, że „czarnym koniem” rozgrywek zostaną rezerwy Gwardii Wrocław, złożone z zawodniczek, które zdobywały laury w młodzieżowych mistrzostwach Polski. – Będziemy ogrywać w lidze juniorki i kadetki, przy okazji chcąc zająć jak najwyższe miejsce. Dla młodzieży II liga to poligon doświadczalny przed rozgrywkami o mistrzostwa Polski w grupach młodzieżowych – mówi trener wrocławianek, Zbigniew Barański.Z kolei MKS Świdnica i Gaudię Trzebnica czeka trudna walka o bezpieczne utrzymanie w II lidze. – Naszym celem jest utrzymanie się w II lidze. Jeśli świdnicka młodzież zda egzamin, to w perspektywie dwóch, trzech lat powalczymy o powrót do I ligi – podkreśla Elżbieta Gaszyńska.


Męskie zespoły wystąpią w dwóch grupach II ligi. W pierwszej znalazły się: Ikar Legnica, Chrobry Głogów i Sudety Kamienna Góra, a ich zadaniem będzie walka o utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej. Nie będzie to łatwe zadanie, bo w tej grupie są też niedawni spadkowicze z I ligi – Olimpia Sulęcin i Orzeł Międzyrzecz, a Morze Szczecin jeszcze niedawno występowało w krajowej elicie.

Pozostałe dolnośląskie zespoły grać będą w II grupie – faworytem do jej wygrania jest wałbrzyski Juventur. Zawodnikiem, który ma poprowadzić wałbrzyszan do sukcesów, jest pozyskany z Gwardii Wrocław Maciej Zając. – Będziemy walczyć o wszystko. W pierwszej turze o miejsce w szóstce, potem o wygranie grupy, potem o pokonanie mistrza trzeciej grupy. Naszym celem jest spełnienie marzenia sympatyków siatkówki w Wałbrzychu o powrocie do I ligi – wyjaśnia trener Janusz Ignaczak. Głównymi rywalami jego podopiecznych będą: Delic-Pol Częstochowa i AZS Gliwice.

Rosiek Syców, zadomowiony już w rozgrywkach II ligi, powinien spokojnie zapewnić sobie miejsce w pierwszej czwórce. – Cel mamy ten sam, co w poprzednim sezonie: chcemy być w czołówce tabeli po serii zasadniczej. W drugiej fazie będziemy walczyć o wygranie grupy – ocenia Piotr Nogala, jeden z działaczy z Sycowa.

źródło: Słowo Sportowe, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved