Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turnieju z okazji XV-lecia Naftoportu: Zwycięska inauguracja

Turnieju z okazji XV-lecia Naftoportu: Zwycięska inauguracja

Gospodynie turnieju Energa Gedania Gdańsk wygrały swój pierwszy mecz pokonując gładko szczeciński Piast 3:0. W drugim piątkowym meczu Fokus Bydgoszcz również bez straty seta zwyciężył AZS AWF Poznań.

Dla podopiecznych Leszka Milewskiego był to pierwszy mecz w okresie przygotowawczym. – Postawiłem na ten zawodniczki, które najdłużej trenują oraz są w pełni zdrowe – podkreślał szkoleniowiec gospodyń. Spotkanie rozpoczęło się od autowej zagrywki Ewy Ślusarz, ale później do nowej rozgrywającej Energi Gedania nie można było mieć najmniejszych zastrzeżeń. Wielokrotnie jej wystawy gubiły blok rywalek i atakujące mogły zbijać na „czystej” siatce. W pierwszym secie szczecinianki nie miały wiele do powiedzenia. Przewaga gedanistek systematycznie rosła: 3:1, 8:4, 13:7, 20:13. Grę przy pierwszej piłce setowej atakiem z krótkiej skończyła Dominika Kuczyńska.

Walka rozgorzała w dwóch kolejnych partiach. Jednak emocje wynikały głównie z tego, że drużyna prowadząca wysoko nie potrafiła utrzymać przewagi. W drugim secie gra Piasta załamała się, gdy przyjezdne miały przewagę 17:9!Gdańszczanki zaczęły odrabiać straty, gdy na zagrywkę weszła Berenika Tomsia. W ataku nie myliły się w tym czasie głównie Emilia Reimus i Marta Szczygielska, a kiedy trzeba był stawiany szczelny blok. Efekt – prowadzenie Energi Gedania 20:18! Ostatnie akcje seta należały już do Anny Sołodkowicz, która przy drugiej piłce setowej popisała się zagraniem blok-aut.

W trzecim secie grano punkt za punkt do wyniku 7:7. Gdy zrobiło się 19:12 dla gospodyń, wydawało się, że Piast skapitulował. Tymczasem szczecinianki odrodziły się, gdy przyszło bronić piłki meczowe. Pierwszą gdańszczanki miał już przy wyniku 24:19. Mecz przedłużyły udane ataki ze środka Pauliny Dutkiewicz, zagrywka Pauliny Chojnackiej oraz atak Kingi Kasprzak. Dopiero za piątym podejściem grę udało się skończyć zbiciem ze skrzydła Sołodkowicz.

Jak na pierwszy mecz po wakacjach drużyna zaprezentowała się poprawnie. Szczególnie jestem zadowolony z walki, które dziewczyny podjęły w drugim secie. W przekroju całego pojedynku najbardziej trzeba pochwalić grę blokiem. W sobotę spróbujemy ograć AZS. Ich dzisiejszy występ przeciwko bydgoszczankom pokazał, że to jest drużyna w naszym zasięgu – ocenia trener Milewski.

ENERGA GEDANIA – Piast Szczecin 3:0 (25:15, 25:23, 25:23)

ENERGA GEDANIA: Ślusarz, Reimus, Tomsia, Kuczyńska, Szczygielska, Sołodkowicz, Siwka (libero) oraz Kruk, Nuszel.

PIAST: Związek, Chojnacka, Rolińska, Kasprzak, Dutkiewicz, Szymańska, Benderska (libero) oraz Bury, Róg, Kowalska.

Fokus Bydgoszcz – AZS AWF Poznań 3:0 (25:15, 25:22, 25:15)

FOKUS: Kowalkowska, Liniarska, Ciaszkiewicz, Śrutowska, Kuligowska, Naczk, Leśniewicz (libero) oraz Łunkiewicz, Szajek.

AZS AWF: Szeluchina, Wiśniewska, Czerwińska, Wellna, Gramyka, Archangielska, Styskal (libero) oraz Frąckowiak, Żalińska, Ordak.

W sobotę rozgrywki będą kontynuowane w gdańskiej hali przy ul. Kościuszki od godziny 11.00. Dla publiczności wstęp wolny.