Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Turniej o Puchar Lata w Poznaniu

Turniej o Puchar Lata w Poznaniu

Niezwykle ciekawie zapowiada się weekend 23-24 września 2006 roku w Poznaniu. W hali Gimnazjum nr 20 zostanie rozegrany Turniej o Puchar Lata w piłce siatkowej mężczyzn pod patronatem prezydent Macieja Frankiewicza.

W Turnieju o Puchar Lata 2006 zobaczymy pięć zespołów z I ligi. Będą to VKS Joker Piła (spadkowicz z PLS), GTPS Dziewulski Inkaso Team Gorzów Wlkp., MKS Bzura Ozorków, SPS Zduńska Wola oraz gospodarz imprezy KS Inotel Poznań.

Zdecydowanym faworytem turnieju zdają się być siatkarze VKS Joker Piła, którzy w miniony weekend zajęli drugie miejsce w memoriale im. Ryszarda Świątkiewicza w Gorzowie Wlkp. Spadkowicz z PLS już zapowiada powrót do najwyższej klasy rozgrywek, więc w Poznaniu pokaże jak bardzo jest silny.Dużą ciekawość wzbudza forma GTPS, który zapowiada walkę o awans do PLS. Przez cały okres przygotowawczy gorzowianie wygrywali mecz za meczem i nagle na własnym terenie w Memoriale im. Świątkiewicza przegrali wszystkie spotkania – nawet z beniaminkiem ligi Inotelem. Turniej w Poznaniu na pewno pokaże czy podopieczni Macieja Kowalczuka są już gotowi do sezonu.

My traktujemy ten turniej jako ważny element w cyklu przygotowawczym do sezonu. Drużyna po zmianach personalnych nie jest jeszcze w pełni zgrana i gotowa do walki w I lidze. Po tym turnieju będziemy wiedzieć nad czym musimy jeszcze popracować. Liczę na miejsce w czołowej trójce – powiedział rzecznik prasowy Inotelu, Tomasz Woźniak.

Każdy mecze rozgrywany będzie do trzech wygranych setów bez względu na wynik (przy stanie 2:0 również grany jest trzeci set). Spotkania rozgrywane będą w hali Gimnazjum nr 20 przy ul. Harcerskiej w sobotę od godz. 10.00, a w niedzielę od godz. 9.00. Wstęp wolny.

Harmonogram spotkań:

23 września 2006 roku (sobota), godz. 10.00:
KS Inotel Poznań - VKS Joker Piła
GTPS Gorzów Wlkp. - MKS Bzura Ozorków
Otwarcie Turnieju o Puchar Lata ok. godz. 14.00
SPS Zduńska Wola - VKS Joker Piła
MKS Bzura Ozorków - KS Inotel Poznań
GTPS Gorzów Wlkp. - SPS Zduńska Wola

24 września 2006 roku (niedziela), godz. 9.00:
VKS Joker Piła - MKS Bzura Ozorków
KS Inotel Poznań - SPS Zduńska Wola
GTPS Gorzów Wlkp. - VKS Joker Piła
MKS Bzura Ozorków - SPS Zduńska Wola
godz. 15.00 KS Inotel Poznań - GTPS Gorzów Wlkp.*

* Ostatnie spotkanie pomiędzy KS Inotel Poznań a GTPS Gorzów Wlkp. będzie jednocześnie spotkaniem II rundy Pucharu Polski. Awans do III rundy wywalczy zwycięzca spotkania.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, Puchar Polski, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved