Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Pierwszy dzień turnieju o Puchar Wiktora Wawrzyczka za nami

Pierwszy dzień turnieju o Puchar Wiktora Wawrzyczka za nami

Mecz otwarcia turnieju o Puchar im. Wiktora Wawrzyczka został rozegrany pomiędzy PZU AZS Olsztyn a pierwszoligowym Pronarem Hajnówka. Zwycięzcami okazali się gospodarze. W pozostałych spotkaniach BKS Bydgoszcz pokonał warszawską Politechnikę, natomiast Jadar wygrał swoje obydwa mecze.

Podopieczni trenera Aleksandrowicza mieli bardzo mocne wejście. Prowadzili już 5:1 czym mocno zaskoczyli zarówno siatkarzy drużyny przeciwnej, jak i kibiców zgromadzonych na trybunach. Jednak brązowi medaliści ubiegłego sezonu szybko otrząsnęli się z własnej niemocy. Siatkarze prowadzeni przez Ireneusza Mazura bardzo szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca seta, wygrywając 25:16. Druga odsłona pojedynku przebiegała przez dłuższy czas pod dyktando zespołu z Hajnówki. Jednak mimo kilku punktowej przewagi młody zespół grający na co dzień na zapleczu PLS nie potrafił się obronić i przegrał w efekcie 25:23 oraz cały mecz 2:0. Wyróżniającym się siatkarzem w zespole z Olsztyna był Paweł Papke, którego efektowne zbicia raz za razem wprawiała fanów w zachwyt.

PZU AZS Olsztyn – Pronar Hajnówka 2:0 (25:16, 25:23)

PZU AZS: Lipiński, Ruciak, Kuciński, Czarnowski, Możdżonek, Papke, Jacyszyn (libero) oraz Kubiak

Pronar: Babińczyk, Woroniecki, Aleksandrowicz, Wójcik,Gołębski, Niemiec, Łyczko (libero) oraz Wójcik

Niespodzianka – tak można nazwać to, co wydarzyło się w meczu pomiędzy PW Warszawa a Chemikiem Bydgoszcz. Pierwszy set to wyrównana walka obydwóch ekip, jednak w końcówce lepszy okazał się nie zespół, który ma ambicje zdobyć medal PLS, a tegoroczny beniaminek wygrywając tego seta do 19. Druga partia przebiegała po myśli bydgoszczan. Zespól Chemika niesiony bardzo dobrą grą Krzysztofa Kocika zwyciężył PW Warszawa 25:16.

J.W.C. AZS Politechnika Warszawa – BKS Delecta Bydgoszcz 0:2 (19:25, 16:25)

(25:21, 27:29, 15:13)

Zespoły Jadaru Radom i Wkręt-Metu Domexu AZS-u Częstochowa zagrają w niedzielę w finale turnieju w Olsztynie. O trzecie miejsce zmierzą się PZU AZS Olsztyn i Delecta Bydgoszcz. Zespołom Pronaru Hajnówka i J.W.Construction AZS Politechnika Warszawska pozostanie walka o piąte miejsce.