Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Opolscy drugoligowcy zainaugurują sezon

Opolscy drugoligowcy zainaugurują sezon

- Najbardziej martwię się o to, czy dziewczyny zniosą presję kibiców - mówi trener żeńskiego AZS-u Adam Zagożdżon przed inauguracyjnym meczem z Olimpią Jawor.

Jego odmłodzony zespół będzie tak jak w poprzednim sezonie grał w maleńkiej hali w instytucie psychologii, gdzie kibice niemal wchodzą na parkiet. W zeszłym sezonie sędziowie musieli nawet kilku fanów wyprosić.

Mam nadzieję, że teraz taka sytuacja się nie zdarzy. Ta hala powinna być naszym atutem, bo my wiemy, jak na niej grać – zapewnia Adama Zagożdżon. Opolanki dwa razy z rzędu zapewniły sobie byt w II lidze w barażach teraz jednak ma być inaczej. – Trafiliśmy do lepszej grupy, ale i my jesteśmy lepsi. Mamy bardziej wyrównany skład, ale równamy w górę, a nie w dół. Jak tylko będzie dobre przyjęcie, to będziemy wygrywać – kończy szkoleniowiec, który jest jednocześnie prezesem klubu.AZS Opole – Olimpia Jawor, sobota, godz. 16, hala przy placu Staszica


Jeśli zaskoczy blok i zagrywka, to możemy wygrać z każdym – zapewnia środkowy AZS-u PO Opole Piotr Migdał. Dziś inauguracja II ligi mężczyzn.

W przerwie pomiędzy sezonami zespół AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra (tak brzmi pełna nazwa) został gruntownie przebudowany. Największą stratą jest odejście do grającej w PLS-ie Gwardii Wrocław rozgrywającego Piotra Marciniaka. Zastąpił go Tomasz Michalak, który w zeszłym sezonie grał mało, i 18-letni Grzegorz Nalepa – nowy nabytek opolan. Trudno zatem przewidzieć, czy któryś z nich będzie w stanie stać się mocnym punktem drużyny.

Z drugiej strony w Opolu pojawili się dwaj atakujący – Bartłomiej Andruszko i Krystian Bobko, a także dwaj nowi środkowi – Maciej Kęsicki i Maciej Kałasz. To zdecydowanie zwiększy rywalizację na tych pozycjach, której do tej pory w zasadzie nie było. Może się więc okazać, że w sobotę wyjdzie na parkiet mocno zmieniona pierwsza szóstka. – Tak to już u nas jest, bo to klub akademicki. Potrzebujemy czasu na zgranie, ale w sparingach zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze – podkreśla Migdał.

Do Opola przyjeżdża faworyt rozgrywek Delic-Pol Częstochowa. Oprócz doświadczonych zawodników ma on także świetnego trenera – Stanisława Gościniaka, który prowadził reprezentację Polski na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Atenach. – Wiemy, że nasz przeciwnik jest mocny, ale mimo to chcemy wygrać. By tak się stało, musi zaskoczyć zagrywka i blok. Chcemy zwyciężać, bo myślimy o wejściu do pierwszej czwórki, a co będzie później – zobaczymy – kończy środkowy AZS-u.

Drugi z opolskich II ligowców – Karo Strzelce Opolskie – na inaugurację sezonu podejmie AZS Politechnikę Gliwice.

AZS PO Opole – Delic-Pol Częstochowa, sobota, hala przy ul. Szarych Szeregów, godz. 18

Karo Strzelce Opolskie – AZS Politechnika Gliwice, sobota, hala przy ul. Kozielskiej, godz. 18

źródło: gazeta.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved