Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Impel Gwardia zwycięża na inaugurację II ligi

Impel Gwardia zwycięża na inaugurację II ligi

Wrocławskie siatkarki zwyciężyły Gaudię Trzebnica 3:1 w pierwszym meczu drugoligowych rozgrywek. Zawodniczki Zbigniewa Barańskiego zrealizowały zadanie zdobycia trzech punktów u siebie.

Dziś we Wrocławiu w hali przy ul. Krupniczej o godzinie 16.00 zainaugurowano rozgrywki II ligi w piłce siatkowej kobiet. W pierwszym meczu sezonu w grupie 2. zespół Impel Gwardia II Wrocław pokonał beniaminka ligi Gaudię-Budmel Trzebnica 3:1.

W pierwszym secie przewaga gospodyń była niepodważalna, po kilkunastu akcjach Gwardia prowadziła już 13:5. Zawodniczki Zbigniewa Barańskiego grały szybko na siatce, wiele ataków kończyły Małgorzata Ślęzak (6 punktów ) i Aleksandra Krzos (5 punktów), a dobrze podawała piłkę „nowa” w zespole – rozgrywająca Katarzyna Świderska. Ostatecznie gwardzistki wysoko wygrały tą partię 25:12.

Jeszcze trzy tygodnie temu Jarosław Jeżewski, trener Gaudii nie wiedział, że w tą sobotę będzie grał we Wrocławiu. Jego zespół bardzo dobrze zaprezentował się w turnieju barażowym w Osięcinach i zajął miejsce premiowane startem w rozgrywkach drugoligowych. W drugim secie trzebniczanki pokazały dlaczego to właśnie one awansowały do II ligi. Gdy gospodynie prowadziły w tej partii 8:6 i wydawałoby się, że ich przewaga może tylko rosnąć siatkarki z Trzebnicy zaczęły grać bardzo dobrze w obronie i skutecznie w kontratakach w efekcie czego prowadziły po kolejnych akcjach 11:9. Przerwa wzięta na żądanie przez Zbigniewa Barańskiego pomogła tylko na chwilę, po czym znów goście grali w swoim rytmie. Bardzo dobrze prezentowała się w ataku Karolina Tutaj, która wykorzystywała na siatce dobre akcje w obronie swych koleżanek. Nawet kontuzja podstawowej libero Gaudii Agnieszki Sawickiej nie wybiła z rytmu beniaminka, który wygrywając 25:22 potwierdził, że nie przypadkiem znalazł się w gronie drugoligowych ekip.

Gwardia w trzeciej odsłonie nie zlekceważyła rywala obejmując prowadzenie od początku seta. Znakomite asy serwisowe Katarzyny Świderskiej oraz skuteczna gra w I tempie i w bloku Aleksandry Szafraniec pozwoliły gospodyniom odskoczyć od stanu 12:12 na 15:13. Wtedy to na zagrywkę weszła jubilatka Ola Szafraniec (dziś obchodzi urodziny), która wykonała osiem zagrywek z rzędu, w tym jeden as i Gwardia prowadziła już 23:13. Należy dodać, że w tym czasie znakomitą passę w bloku i w ataku miała Joanna Kowalska. Ten set Impel wygrał również zdecydowanie 25:14.

Początek czwartej partii to znów świetna gra Gwardii, 4:0 – dwa punkty Szafraniec. Dalej było jeszcze lepiej dla gospodyń, 12:4 i 13:6. Wcześniej w drużynie Impelu pojawiła się Agata Szczepanik zmieniając dobrze grającą w spotkaniu Olę Krzos. Na polu gry pojawiła się również Magdalena Balewska, która zastąpiła na pozycji atakującej Agatę Talisz. Gwardia cały czas grała skutecznie wychodząc już na prowadzenie 20-12 – Krzos wróciła do gry przy stanie 14:9 dla Gwardii. Beniaminkowi, który grał do tej chwili tak jak w pierwszym secie, udało się jednak przełamać swą niemoc i Trzebnica zaczęła zdobywać punkty po drugim czasie wziętym przez trenera Jeżewskiego i to tak skutecznie, że kolejnych siedem akcji sędziowie zapisali na korzyść gości, 20:19. Szkoleniowiec wrocławianek był już po dwóch przerwach, a na parkiecie od kilku akcji grała również podstawowa atakująca drużyny Agata Talisz. W tym momencie podopieczne Zbigniewa Barańskiego pokazały swą sportową wartość i udowodniły, że potrafią grać skutecznie w sytuacji stresowej. Najpierw Ola Szafraniec w ataku a potem Talisz/Kowalska w bloku i znów Agata Talisz, tym razem w ataku, zaprezentowały „zimną krew” i Gwardia prowadziła 23:19. Ostatnią piłkę Katarzyna Świderska podała do Małgorzaty Ślęzak, która postawiła „kropkę nad i”, wynik 25:20 dla gospodyń oznaczał koniec meczu. Drużyna Impelu Gwardii Wrocław zwyciężyła Gaudię Trzebnica po ciekawym spotkaniu inkasując na rozpoczęcie rozgrywek trzy punkty.

Jarosław Jeżewski (trener Gaudii): – Inauguracja? Widać po wyniku, przegraliśmy pierwszy mecz. Nie ułożyło się to spotkanie po naszej myśli, szczególnie chodzi tu o kontuzję libero, która spowodowało zmianę w naszej grze, musiałem jedną z przyjmujących desygnować na tą pozycję. Później niestety w trakcie meczu brakowało mi tej zmiany. Cieszy mnie, jeśli mogę tak powiedzieć, wygranie pierwszego seta w lidze i myślę, że z czasem będzie coraz lepiej. Szczególnie w pierwszym secie byliśmy zbyt spięci i za dużo błędów było popełnianych. Jeszcze trochę kibiców, jakieś bębny i niestety trochę nas atmosfera II ligi przerosła,. Chcemy okrzepnąć w tej klasie rozgrywek wtedy na pewno będzie lepiej.

Zbigniew Barański (trener Gwardii II): – Jak zwykle na początku jest ciężko, każda z drużyn chce wygrać, ja się cieszę z trzech punktów. Trzebnica zagrała bardzo dobrze w obronie w drugim secie, ale później potrafiliśmy wykorzystać nasze doświadczenie i w konsekwencji wygrać mecz.

Karolina Tutaj (przyjmująca Gaudii): – Według mnie nasza drużyna nie pokazała wszystkiego na co ją stać. Myślę, że trochę nam dziś zabrakło do sukcesu. To dopiero pierwszy mecz, debiut może nie najlepszy, ale nie martwimy się zbytnio gdyż dopiero od kilku tygodni jesteśmy drugoligowcami.

Aleksandra Szafraniec (środkowa Gwardii II): – Cieszę się, że wygraliśmy pierwszy mecz. Moja gra jeszcze nie jest taka jakbym chciała widzieć, ale najważniejsze, że zagrałyśmy skutecznie. Myślałyśmy, że przeciwnik postawi nam mniejsze wymagania, ale okazało się, że na zwycięstwo trzeba było zapracować ciężej, cieszą nas więc te trzy punkty, które nie przyszły łatwo.

Impel Gwardia II Wrocław – Gaudia-Budmel Trzebnica 3-1 (25:12, 22:25, 25:14, 25:20)

Impel Gwardia II: A. Krzos, M. Ślęzak, K. Świderska, A. Talisz, J. Kowalska, A. Szafraniec, J. Brożek (L) oraz P. Stanecka, P. Dubas, M. Balewska

Gaudia-Budmel: K. Tutaj, M. Ostrowska, M. Popiel, J. Gawlak, A. Sikora, O. Nogala, A. Sawicka (zmieniona w trakcie meczu)oraz A. Jeżewska, M. Mazepa, A. Zaloudik, A. Chlebnikow,