Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Energa Gedania II: Pracowita sobota

Energa Gedania II: Pracowita sobota

Pracowity dzień czeka gdańskie siatkarki. Podopieczne Witolda Jagły rozegrają we własnej hali aż dwa mecze - w ramach rozgrywek II-ligowych i Pucharu Polski.

W sobotę o 15.30 zainaugurują rozgrywki II-ligowe pojedynkiem z Sokołem Mogilno. Cztery godziny później wrócą na ul. Kościuszki, aby z Piastem Szczecin podjąć walkę o awans do II rundy Pucharu Polski.

W poprzednim sezonie rezerwy gedanistek były II-ligowym beniaminkiem. Dlatego piątą pozycję, która stała się ich udziałem – uznano za sukces, a drużyna dostanie szansę gry z seniorkami w kolejnym sezonie. Jednak Energa Gedania II w małym stopniu będzie mogła bazować na zdobytym już doświadczeniu. Po pierwsze zespół został gruntownie przebudowany. Po drugie – gedanistki trafiły tym razem do grupy pierwszej, gdzie nie ma żadnej drużyny, z którą rywalizowały przed wakacjami. W nadchodzącym sezonie ich rywalami będą zespoły: Pałacu II WSG Bydgoszcz , Nafty Gaz II Piła, Sokoła Mogilno, ChTPS Chodzież, Budowlanych Toruń, AZS AWF II Poznań, Uniwersytetu Piasta Szczecin, AZS Akademii Rolniczej Poznań i Zawiszy Sulechów.Z poprzedniego składu ubyły cztery podstawowe zawodniczki. Kapitan zespołu, Joanna Pomykacz próbuje znaleźć angaż w Starcie Łódź, a Maja Tokarska wybrała naukę w SMS Sosnowiec. Z kolei Berenika Tomsia i Natalia Nuszel awansowały do pierwszej drużyny. Dlatego w Enerdze Gedania II nie mogą występować w Pucharze Polski, a w II lidze będą grały tylko do końca listopada, czyli do inauguracji Polskiej Ligi Siatkówki Kobiet. Ponadto przygodę z siatkówką, po zakończeniu wieku juniorki zakończyła Anna Makiewicz, która w poprzednim sezonie balansowała między podstawowym składem a rezerwą. Tradycyjnie w drużynie nie ma żadnej… seniorki.

Dla tej grupy zawodniczek najważniejsze będą rozgrywki w juniorkach, a dla niektórych z nich także w kadetkach. Dlatego, aby nie piętrzyć terminów seniorskich, zdecydowano się na rozegranie dwóch spotkań w sobotę. Na takie rozwiązanie przystał też Piast, który jest w Gdańsku już od piątku, gdyż gra w turnieju z okazji XV-lecia Naftoportu. Na zwycięzcę pucharowego pojedynku w II rundzie czekać będzie lepsza drużyna z pary Szóstka Biłgoraj – Wisła Kraków.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved