Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zwycięstwo AZS WSWFiT Białystok na inaugurację II ligi

Zwycięstwo AZS WSWFiT Białystok na inaugurację II ligi

Siatkarki Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki od wygranej zaczęły swe drugoligowe zmagania. W piątek bez większych problemów pokonały zespół Uniwersytetu Warszawskiego 3:1.

Ekipa stanowi rezerwy dla przymierzającej się do występów w ekstraklasie drużyny Pronaru Zeto. Dlatego też w zespole tym mogą występować niektóre podopieczne trenera Czesława Tobolskiego. Tak też było wczoraj – na boisku pojawiły się Iwona Gosko i Marta Kulik.

Białostoczanki rozkręcały się wraz z upływem czasu. Mimo że dwa pierwsze sety wygrały dość łatwo, nie ustrzegły się w nich błędów. Przede wszystkim widoczny był brak zgrania w zespole, ale nie mogło być inaczej, ponieważ praktycznie nie rozgrywał sparingów.

Nerwowo to wyglądało – przyznaje Natalia Tobolska, trener WSWFiT. – Ale dziewczyny udowodniły, że stać je na dobrą grę. Szkoda tylko tego trzeciego przegranego seta. Mam jednak nadzieję, że w kolejnych spotkaniach takich wpadek już nie będzie.

We wspomnianym starciu białostoczanki dziwnie „stanęły” przy stanie 14:14. Zaczęły popełniać proste błędy, czy to w przyjęciu, czy rozegraniu. W ekipie przyjezdnych dobrze spisywała się Paulina Piekarska, która jeszcze w poprzednim sezonie reprezentowała barwy Pronaru. Jednak wygrany set to wszystko, na co stać było wczoraj warszawianki. A czwarte starcie to popis dobrych zagrywek Doroty Zakrzewskiej. Zaczęła serwować przy stanie 1:1, a pole zagrywki opuściła przy 12:2. Tego prowadzenia gospodynie już nie wypuściły z rąk.

AZS WSWFiT Białystok – AZS UW Warszawa 3:1 (25:15, 25:11, 21:25, 25:14)

WSWFiT: Gosko, Szulborska, Kulik, Dąbrowska, Korol, Iwaniuk, Sobolewska (libero) oraz Bartoszuk, Zakrzewska, Sasimowicz, Karpińska.