Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Za dwa lata Polska gospodarzem finału LŚ

Za dwa lata Polska gospodarzem finału LŚ

W ubiegłym tygodniu prezes PZPS Mirosław Przedpełski przebywał w Lozannie. Na posiedzeniu władz światowej siatkówki Polska otrzymała przyrzeczenie organizacji finałowego turnieju Ligi Światowej w 2008 roku.

Decyzja w sprawie organizacji finałowego turnieju Ligi Światowej zapada zawsze na jesiennych posiedzeniach dyrektoriatu FIVB. Gospodarz ma wówczas prawie rok na odpowiednie przygotowanie się do tej imprezy. My mamy przyrzeczenie prezydenta Międzynarodwej Federacji siatkarskiej Rubena Acosty, że za dwa lata będziemy gościli najlepsze zespoły Ligi Światowej, ale oficjalna decyzja ma zapaść dopiero podczas posiedzenia dyrektoriatu FIVB w październiku lub listopadzie 2007 roku – wyjaśnia prezes Przedpełski.

Nasz kraj ubiegał się o organizację finału Ligi Światowej już za rok, ale przegraliśmy tę konfrontację z Włochami. Sześć najlepszych zespołów – zwycięzcy czterech grup, gospodarz i jedna drużyna z „dziką kartą” spotka się w lipcu 2007 roku w Rzymie.O przyznanie organizacji bardzo zabiegał u prezydenta Acosty mer Rzymu, argumentując to świętem miasta i osiągnął swój cel.

Polska była już gospodarzem finałowego Ligi Światowej. W 2001 roku najlepsze drużyny gościły w Katowicach. Spodek z pewnością i tym razem będzie gotowy do takiej imprezy, choć…

Niewykluczone, że turniej będzie można zorganizować w Łodzi, gdzie buduje się dużą halę i zakończenie prac przewiduje się właśnie na 2008 rok – dodaje prezes PZPS. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby taką imprezę przeprowadzić w jak największych halach sportowych, a tych w naszym kraju nie ma za wiele.

Wiadomo już, że za rok w fazie grupowej LŚ nasza reprezentacja zagra w grupie D z Argentyną, Chinami i Bułgarią. Nie wiadomo natomiast w jakich miastach odbędą się mecze z udziałem tych zespołów.

Do organizacji tych spotkań kandyduje kilka miast. Musimy brać pod uwagę nie tylko wielkość obiektów, ale także względy ekonomiczne. Niemniej jednak zależy nam również na propagowaniu siatkówki i stąd być może nowe ośrodki otrzymają swoją szansę. Będziemy rozmawiać z władzami miast, które chciałyby zorganizować mecze Ligi Światowej – powiedział Mirosław Przedpełski.

źródło: Dziennik Zachodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved