Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W I lidze łatwiej wytypować spadkowiczów niż faworyta

W I lidze łatwiej wytypować spadkowiczów niż faworyta

W startujących za kilkanaście dni rozgrywkach łatwiej wytypować spadkowiczów, niż zespół, który bez problemów awansuje do Polskiej Ligi Siatkówki. Stawiamy, że w czołówce I ligi znajdzie się też GTPS Dziewulski Inkaso Team Gorzów.

Przed nami – rozgrywki ruszają 7 października – drugi sezon reformy w I lidze. Znów spadkowiczów będzie czterech, a od przyszłego sezonu drużyn na zapleczu ekstraklasy tylko 10 lub 11 (w zależności od tego, czy zostanie zgłoszony młodzieżowy zespół SMS Spała). Nikt do końca rywalizacji nie poczuje się bezpieczny. Po 26. kolejkach sezonu zasadniczego szóstka szczęśliwców zagra dalej o awans, dwójka już będzie rozpaczała po spadku, a kolejne cztery zespoły, nie licząc SMS, czekają dramatyczne baraże o utrzymanie.

We wczorajszej „Gazecie” kapitan i lider gorzowskiego zespołu Krzysztof Śmigiel wytypował do czołowej szóstki zespoły z Nysy, Sosnowca, Świdnika, Piły oraz oczywiście swój GTPS Dziewulski Inkaso Team. Widać, że siatkarz dokładnie rozpoznał układ sił w I lidze. Kto jest kandydatem „Gazety” do awansu, a komu wróżymy spadek, piszemy poniżej.JOKER PIŁA (spadkowicz)

Sławomir Gerymski, który był świetnym rozgrywającym, chce także odnosić sukcesy w roli trenera. W zespole z Piły doszło do dużych zmian, ale i tak drużyna, jak na I-ligowe warunki, jest mocna. Pilanie na pewno będą wysoko, ale czy natychmiast wrócą do ekstraklasy?

ZYSKI: Stanisław Pieczonka. STRATY: Adam Nowik, Witold Chwastyniak, Łukasz Jurkojć. TYP „GAZETY: miejsce w pierwszej czwórce.

PŁOMIEŃ SOSNOWIEC (spadkowicz)

Sosnowiczanie po stracie miejsca w elicie i tytularnego sponsora, wrócił do starej nazwy. Cel Płomienia jest jasny: pierwsza pozycja i powrót do Polskiej Ligi Siatkówki. Do sukcesu spadkowicza mają poprowadzić 37-letni przyjmujący Rafał Legień oraz grupa utalentowanej młodzieży, ograna w bojach ekstraligowych.

ZYSKI: Łukasz Jurkojść. STRATY: trener Radosław Panas, Michał Żuk. TYP „GAZETY: walka o awans.

AZS PWSZ NYSA (3. miejsce w I lidze)

Hasło – tylko awans – bardzo w poprzednim sezonie zespołowi z Nysy zaszkodziło. W AZS PWSZ nie załamali się z tego powodu, a poszli krok dalej. Powrót z Kędzierzyna Arkadiusza Olejniczaka to na pewno hit transferowy I ligi. Nysanie są jednym z głównych faworytów rozgrywek.

ZYSKI: Arkadiusz Olejniczak, Peter Turiansky, Grzegorz Nowak. STRATY: Jarosław Stancelewski, Paweł Kupisz. TYP „GAZETY: walka o awans.

ENERGETYK JAWORZNO (4. miejsce)

Ściśle współpracujący ze śląskimi klubami Energetyk, zebrał grupę doświadczonych zawodników i już jako beniaminek I ligi zagrał w play-off o awans. Zespół z Jaworzna nie doznał poważniejszych osłabień, ale w klubie myślą przede wszystkim o bezpiecznym utrzymaniu.

ZYSKI: Paweł Pietryka, Michał Jaszewski. STRATY: Jarosław Maciończyk. TYP „GAZETY: miejsce w pierwszej szóstce.

AVIA ŚWIDNIK (5. miejsce)

Świdniczanie ustabilizowali skład, na ławce trenerskiej mają uznanego fachowca Krzysztofa Lemieszka i już w tym sezonie chcieliby zaatakować bramy ekstraklasy. Na pewno będą odbierać punkty najlepszym. Wydaje się jednak, że na swoją szansę na awans poczekają jeszcze przynajmniej jeden sezon.

ZYSKI: Zbigniew Żurek, Bartosz Węgrzyn, Jakub Kaźmierski. STRATY: Marcin Kryś, Wojciech Kaźmierczak. TYP „GAZETY: miejsce w czołowej szóstce.

SKRA II BEŁCHATÓW (6. miejsce)

Rezerwy mistrza Polski na pewno nie będą wlokły się w ogonie tabeli. W składzie bełchatowian nie brakuje utalentowanych, młodych zawodników, którzy marzą o występach w pierwszym zespole Skry. Gdzie mogą lepiej się pokazać niż w wygranych meczach w I lidze? W Pucharze Polski ograli Płomień Sosnowiec 3:1.

TYP „GAZETY: utrzymanie w I lidze po barażach.

PRONAR OSIR HAJNÓWKA (7. miejsce)

Kibice w Hajnówce zobaczą w nowym sezonie zupełnie nowy zespół Pronaru. Za tych, którzy odeszli, udało się ściągnąć wartościowych zastępców. Wydawało się, że Sebastian Wójcik zagra w ekstraklasie, a on nieoczekiwanie wybrał dalsze występy w I lidze. W Pronarze piłkę będzie rozgrywał były gorzowianin Konrad Woroniecki. Aby zespół z Hajnówki był wysoko, musi przełamać niemoc z poprzednich rozgrywek w spotkaniach wyjazdowych.

ZYSKI: Sebastian Wójcik. STRATY: Maciej Wołosz, Jacek Malczewski. TYP „GAZETY: utrzymanie w I lidze po barażach.

BBTS BIELSKO-BIAŁA (8. miejsce)

Bielszczanie sklecili zespół, ściągnęli m.in. byłych zawodników GTPS Michała Gacę i Adriana Hunka. Mają jednak bardzo poważne problemy finansowe, a to w trakcie długich i wyczerpujących rozgrywek może być duża przeszkoda w walce o spokojne pozostanie w I lidze.

ZYSKI: Michał Gaca. STRATY: Zbigniew Żurek, Bartosz Węgrzyn. TYP „GAZETY: walka o utrzymanie.

BZURA OZORKÓW (9. miejsce)

Zespół z Ozorkowa w poprzednim sezonie w barażach zdegradował do II ligi Olimpię Sulęcin. Wydaje się, że w obecnym sezonie, gdy znów z I ligi spadają aż cztery drużyny, Bzura podzieli los sulęcinian.

TYP „GAZETY: Spadek z I ligi.

GTPS DZIEWULSKI INKASO TEAM (10. miejsce)

W Gorzowie stawiają przed budowanym od nowa zespołem walkę o miejsce w czwórce, a na awans chcą się nastawić w następnych rozgrywkach. Nikt się jednak nie obrazi jeśli GTPS Dziewulski Inkaso Team wygra I ligę już teraz. Na pewno przenieśli się do nas zawodnicy z dużym potencjałem. Teraz tylko trzeba poskładać z nich klasową drużynę.

ZYSKI: Krzysztof Śmigiel, Maciej Wołosz, Jacek Malczewski, Krzysztof Grzesiowski. STRATY: Michał Gaca. TYP „GAZETY: walka o awans.

SPS ZDUŃSKA WOLA (beniaminek)

Wygląda na to, że awansując do I ligi, siatkarze ze Zduńskiej Woli ściągnęli sobie na głowę duży kłopot. Przy mizerii finansowej w klubie każdy wygrany mecz będzie sukcesem tego zespołu.

ZYSKI: Bartłomiej Matejczyk. STRATY: Paweł Łojewski, Wojciech Wesołowski. TYP „GAZETY: Spadek z I ligi.

INOTEL POZNAŃ (beniaminek)

W barwach Inotelu powstaje w Poznaniu męska siatkówka na dobrym, ligowym poziomie. Beniaminek skompletował niezły skład i wcale w rozgrywkach I ligi nie będzie „chłopcem do bicia”. Jednym z liderów Inotelu powinien być były gorzowianin Tomasz Sokołowski.

ZYSKI: Paweł Łojewski, Tomasz Sokołowski. TYP „GAZETY: Walka o utrzymanie.

SMS PZPS SPAŁA

Młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego jak zwykle będzie się ogrywać i odbierać punkty pozostałym. Nie jest jednak brana pod uwagę przy spadkach i awansach. Nie bierze udziału w play-off.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved