Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Udany i pożyteczny wyjazd Wkręt-metu AZS Częstochowa

Udany i pożyteczny wyjazd Wkręt-metu AZS Częstochowa

- Był to wyjazd bardzo potrzebny, zobaczyliśmy jak chłopaki radzą w sparingach z rywalami z innych krajów - powiedział II trener Wkręt-Metu Domexu AZS-u Częstochowa Radosław Panas. - Nasz trener nie widział wcześniej wszystkich zawodników więc miał pełen obraz zespołu.

Radosław Panas podkreślił, że w poziomie przygotowania były spore różnice pomiędzy drużynami belgijskimi czy niemieckim evivo Dueren a częstochowskim klubem. – My byliśmy po ciężkim treningu. Dopiero szykujemy formę. Liga belgijska rozpocznie się w sobotę – powiedział Radosław Panas. – Jednak tylko Noliko Maaseik było poza naszym zasięgiem. Przegrane mecze wcale nie musiały zakończyć się naszymi porażkami. Noliko jest czołowym europejskim zespołem i w przyszłym sezonie zagra już w Lidze Mistrzów.

Phil Eatherton, Riley Salmon i Brook Bilings będą przygotowywać się z częstochowskim zespołem do przełomu października i listopada. – Potem dwaj pierwsi odlecą na zgrupowanie swojej kadry, być może trzeci również – mówi trener Panas. – Amerykanie będą krótko przygotowywać się do mistrzostw świata. Na razie kadrowicze z tego kraju grają i trenują w różnych klubach.Po powrocie z Belgii siatkarze Wkręt-Metu mieli wolny czwartek. W sobotę i niedzielę zagrają w Olsztynie w silnie obsadzonym turnieju – Memoriale Profesora Wawrzyczka. – Będzie to sprawdzian przed Pucharem Polski – mówi trener Panas. – Rywale będą ci sami czyli Radom, Politechnika i Olsztyn. Czy my będziemy faworytem tej grupy PP? Chyba tak, mamy zdaje się najsilniejszy skład.

Częstochowski zespół przygotowuje się tylko bez Piotra Gacka. Na razie na libero zastępuje go Jakub Oczko. Pierwszym rozgrywającym jest Andrzej Stelmach. Paweł Woicki wchodzi na zmiany.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved