Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Siatkówka wyrwana TVP z korzeniami

Siatkówka wyrwana TVP z korzeniami

Robert Korzeniowski dawno nie miał takiej złej passy. Kierowana przez niego redakcja sportowa TVP ma coraz mniej roboty. Po prostu nie ma czego pokazywać.

Robert Korzeniowski z taką oceną sytuacji się nie zgadza. Twierdzi, że wcale nie jest tak źle, a nawet, że jest dobrze. Wydarzenia ostatnich dni, między innymi utrata praw do transmisji telewizyjnych ze spotkań Ligi Światowej nie potwierdzają jego słów.

Problemem nie jest to, kto kupił, ale jak. Ja nie mam pretensji do Polsatu, ale zdumiewające było zachowanie Polskiego Związku Piłki Siatkowej. PZPS sprzedawał coś, co nie należy do niego. Dysponentem praw do LŚ jest FIVB (światowa federacja siatkówki – red.). W całej sprawie PZPS dopuścił się poważnych błędów proceduralnych. Według poprzedniej umowy to TVP miała pierwszeństwo przy przedłużeniu praw na kolejne lata, a podczas negocjacji miałem wrażenie, że jesteśmy na straconej pozycji – mówi Robert Korzeniowski.Jego zdaniem PZPS nieuczciwie negocjował nowy kontrakt.

Kiedy pojechaliśmy do Lozanny spotkać się z prezesem FIVB Rubenem Acostą, myśleliśmy, że kwestia praw do LŚ jest otwarta. Takie sygnały wysyłał PZPS. A okazało się, że PZPS dwa tygodnie wcześniej podpisał już umowę z Polsatem!

Spór o transmisje Ligi Światowej wywołał ostry konflikt pomiędzy szefami redakcji sportowej TVP i Polsatu.

Do Lozanny zaprosił nas Acosta. Wtedy byliśmy pewni, że prawa do LŚ jeszcze nie zostały sprzedane. Co do pana Kmity (szef redakcji sportowej w Polsacie)… Nie musimy się kochać, ale powinniśmy się szanować. A w Polsacie muszą pamiętać, że zasada ťnieoddawania nawet pół minutyŤ działa w obie strony. Chcę jeszcze raz podkreślić, że jako TVP zrobiliśmy wszystko, żeby transmisje LŚ została u nas. I przekonałem się przy okazji, że nie tylko w futbolu zdarzają się nieprawidłowości.

Artykuł powstał na podstawie rozmowy Szymona Rojka z Super Expresu

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved