Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Prezentacja zespołu BKS Aluprof Bielsko-Biała

Prezentacja zespołu BKS Aluprof Bielsko-Biała

Sponsorem strategicznym siatkarek BKS Stal Bielsko-Biała został Aluprof – spółka wchodząca w skład Grupy Kęty. Przedstawiciele firmy podpisali z klubem co najmniej czteroletnią umowę, dzieki czemu konto Stali zasiliła kwota 1 mln zł, co zwiększyło budżet sekcji o 40%.

Prezentacja drużyny oraz jej sponsora odbyła się w SPA Hotelu Jawor w Jaworzu k. Bielska-Białej i miała uroczysty charakter. Oprócz osób związanych z BKS-em na sali zasiedli m.in. trener kadry siatkarek Ireneusz Kłos oraz prezes PZPS Mirosław Przedpełski.

W sporcie bywa różnie, ale mam nadzieję, że zespół powalczy o najwyższe cele w kraju, a także na arenie międzynarodowej. Jeżeli nie uda się to w tym roku, to na pewno w przyszłości. – zapewnił prezes Grupy Kęty, Dariusz Mańko, którego przemówienie rozpoczęło oficjalną część imprezy.Marcin Puchały, prezes Aluprof S.A. nakreślił oczekiwania sponsora wobec zespołu podczas zbliżającego się sezonu, a także wyjaśnił dlaczego aluminiowy potentat zainteresował się właśnie bialską Stalą.

Oczekiwania:

- aby sukcesy drużyny przekładały się na sukces firmy
 (zdobycie medalu MP)
- walka o Puchar Polski
- udany start w Top Teams Cup
- szkolenie młodych zawodniczek oraz walka o MP w
  kategoriach młodzieżowych

Dlaczego Aluprof wybrał Stal?

- od 1976 roku nieprzerwanie gra w najwyższej klasie
  rozgrywkowej w Polsce
- 7 razy zdobyła mistrzostwo kraju, a 4 razy
  wicemistrzostwo
- siedmiokrotnie tryumfowała w rozgrywkach o Puchar Polski
- dwukrotnie uczestniczyła w rozgrywkach elitarnej Ligi
  Mistrzyń, a raz osiągnęła ćwierćfinał Pucharu
  Europejskich Mistrzów Krajowych
- jest najlepszym zespołem na Podbeskidziu

Prezes zarządu BKS Stal, Czesław Świstak wyjaśnił, że pozyskanie tak możnego sponsora możliwe było dzięki stabilności, która od wielu lat cechuje bielski klub. Środki od firmy Aluprof będą przeznaczone wyłącznie na działalność sportową. Nie będą to nakłady, które trzeba przeznaczyć na przykład na stare długi albo koszty administracyjne. Nie mamy starych długów, a struktura administracyjna klubu jest na tyle dobra, ze nie trzeba jej rozbudowywać. Życzeniem Aluprof było, aby przeznaczyć te pieniądze wyłącznie na sportowe cele i to tylko w piłce siatkowej.

Jeżeli chodzi o nazwę klubu… Rozmawiałem z wieloma kibicami i chcę powiedzieć, że większość miała te same pytania, co my na początku – mówił prezes Stali. Czym się kierować? Sercem, czy portfelem? W efekcie zdecydowano, że należy się kierować zdrowym rozsądkiem, który podpowiada, że są to korzyści dla Aluprof, a także Stowarzyszenia Bialskiego Klubu Sportowego. Przez kilka a może kilkanaście lat będziemy używać nazwy Aluprof, dopóki nie zostanie wypromowana. Tak robi cała Europa w tych dyscyplinach sportu, tak się robi również w Polsce.

Nie należeliśmy do najbogatszych klubów w Lidze Siatkówki Kobiet – kontynuował Czesław Świstak. Możliwe, że wydawaliśmy pieniądze bardziej racjonalnie niż inni. Dzisiaj dzięki temu porozumieniu, budżet przeznaczony na sekcję kobiet ulegnie zwiększeniu o 40%. Przez tą sekcję rozumiem wszystkie koszty razem ze szkoleniem dzieci i młodzieży, a chcę dodać, że szkolimy u nas 150 dziewczyn w różnym wieku.

W strukturze wydatków jest również kwota, która dołożona do tego czym dysponował klub kreuje dobrą nagrodę za zdobycie mistrzostwa Polski. Panie wiedzą już to, że jest to kwota przekraczająca 100 tysięcy dolarów – dodał Świstak.

Stal od swojego sponsora strategicznego otrzymała milion złotych.

Ta kwota już padła i tego się należy trzymać – wyznał prezes Grupy Kęty. Chciałem powiedzieć jedną najistotniejszą rzecz. Przede wszystkim zdecydowaliśmy się na sponsoring tego klubu ze względu na stabilność. Wiele nieciekawych rzeczy słyszy się na temat budżetów innych klubów, natomiast jeżeli chodzi o prowadzenie finansów w BKS-ie to byliśmy zdumieni. Finanse i klub są prowadzone naprawdę doskonale. Kwota pojawiła się nie względu na to, że Grupa Kęty może dać milion, bo może dać i dwa, a może dać i pięć. Chodzi o to, że uznaliśmy, że jest to wystarczająca kwota, aby klub powalczył w tym roku o te cele, o których mówił pan trener. Nie można też robić czegoś takiego, że w świat siatkówki wchodzi duża grupa kapitałowa, demoluje swoimi pieniędzmi cały układ sił, a jutro okazuje się, że ją to przerosło, albo zdecydowała, że da mniej. Wydaje mi się, że chodzi o stabilny wzrost udziału, wyników naszego zespołu. Na taki stabilny wzrost jesteśmy przygotowani i te nasze pieniądze zostały po prostu po naszych rozmowach wyważone. Natomiast, gdyby pojawiły się potrzeby, gdyby panowie trenerzy uznali, że coś trzeba zrobić, coś trzeba zmienić, to lepiej, żeby spółka mogła powiedzieć: Oczywiście jako główny sponsor jesteśmy gotowi rozmawiać i dofinansować pewne działania, aniżeli powiedzieć: Niestety to już jest koniec. Nie możemy nic więcej zrobić, bo to jest już maksimum naszych możliwości. Klub był wcześniej tak znakomicie zarządzany, że zgubą byłoby nagłe zasilenie go dużym kapitałem, bo stracilibyśmy tą stabilność.

Umowa pomiędzy firmą a klubem jest długofalowa.

Jeżeli będzie wszystko OK, to możemy mówić, że współpraca potrwa 10 lat na pewno – mówił Mańko. Tutaj chodzi o to, aby budować tą markę. Aluprof ma być znaną marką w Europie. Każdy kto będzie chciał kupić bramę garażową, roletę, okna aluminiowe ma wiedzieć co to jest Aluprof. Myślę, że klub pomoże nam w rozpoznawalności tej marki i to będzie obopólna korzyść.

Grupa Kęty zdecydowała się podpisać już tę umowę na cztery lata. Porozumieliśmy się z panem prezesem, że to nie może być jeden rok – dodał Czesław Świstak.

Obecny skład BKS-u Aluprof prezentuje się następująco:

1. Mariola Wojtowicz (nazwisko panieńskie: Barszcz)

Komentarz Jacka Skroka: Rywalizacja jest dobra na każdej pozycji, więc skoro mamy rywalizację na pozycji libero to możemy się tylko cieszyć.

2. Joanna Staniucha – Szczurek

Komentarz Jacka Skroka: Liczę na to, że Joasia Staniucha po raz kolejny poprowadzi zespół do sukcesów. Zawodniczka z ogromnym stażem, z wieloma zaletami, jeżeli chodzi o umiejętności siatkarskie. Cieszymy się, że nie uległa pokusie i nie odeszła od nas w tym sezonie.

3. Małgorzata Cieśla

Komentarz Jacka Skroka: Mam nadzieję, że dzięki powołaniu do szerokiej kadry Polski Gosia zrobi krok do przodu. Tak jak w końcówce tamtego sezonu walczyła o miejsce w szóstce, teraz oczekuję tego samego. Na pewno ma ogromne możliwości.

4. Milena Sadurek

Komentarz Jacka Skroka: Mamy dwie rozgrywające, z czego się musimy cieszyć. Mamy Milenę, która już trzy lata u nas była i trenowała, nabrała doświadczenia i umiejętności. Myślę, że cały jej talent i umiejętności rozbłysną w tym sezonie.

6. Iwona Niedźwiedzka

Komentarz Jacka Skroka: Myślę, że Iwona spełnia bardzo dobrze swoją rolę w tym zespole. Jest zawodniczką bardzo wszechstronną: gra na środku bloku oraz na ataku. Korzystamy często z jej usług i myślę, że chętnie skorzystamy i w tym sezonie. Oby w jak największym zakresie.

7. Anna Podolec

Komentarz Jacka Skroka: Myślę, że trener reprezentacji pozwoli jej pograć na tyle, żeby mogła wrócić do nas zdrowa i grać bardzo dobrze.

9. Katarzyna Jaszewska

Komentarz Jacka Skroka: Możemy się tylko cieszyć, że jest w dalszym ciągu z nami. Potrafi bardzo mocno zaatakować, a czasami taktycznie splasować piłkę.

10. Jolanta Studzienna

Komentarz Jacka Skroka: Tak to jest z wrogami. Jak nie można ich pokonać to trzeba ich ściągnąć do siebie. Mam nadzieję, że wszystkie swoje zalety pokaże też u nas.

11. Edyta Kucharska

Komentarz Jacka Skroka: Zawsze była zawodniczką waleczną, zawsze było ją trudno »dobić« na boisku. Myślę, że wszystkie zalety przeniesie do naszego zespołu. W ataku potrafi praktycznie wszystko.

12. Monika Smak

Komentarz Jacka Skroka: Można powiedzieć, że Monika Smak wróciła tutaj (przed dwoma sezonami zawodniczka zdobyła z BKS-em mistrzostwo Polski – przyp. redakcja) po to, żeby zagrać w innym klubie – bo to już nie jest BKS Stal, tylko BKS Aluprof – i aby zdobyć dla nas medal ponownie.

13. Paulina Maj

Komentarz Jacka Skroka: Mała ciałem, wielka duchem. Walczy o swoje i to nas przede wszystkim cieszy.

14. Rosica Jankowa Janewa

Komentarz Jacka Skroka: Będzie grała na środku bloku. Chcemy jak najlepiej wykorzystać jej predyspozycje. Przez jej ręce nie będzie przelatywała żadna piłka na naszą stronę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved