Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Drugoligowe kadetki z Sulechowa

Drugoligowe kadetki z Sulechowa

Kilkanaście dni temu sulechowski Zawisza wywalczył miejsce w II lidze kobiet. Już jutro przystąpi do pierwszego meczu sezonu 2006/07. W Zawiszy większość zawodniczek to kadetki a więc dziewczęta w wieku 14-16 lat.

Przypomnijmy, iż sulechowianki najpierw spadły z II ligi, zajmując ostatnie ósme miejsce. Potem nie wykorzystały szansy w turnieju barażowym. Kiedy jednak powiększono rozgrywki do czterech 10-zespołowych grup (poprzednio cztery 8-drużynowe grupy) znowu zawiszanki dostały szansę, którą tym razem zamieniły na awans.

Letnie przygotowania (między innymi zgrupowanie w Czechach) podporządkowane były startowi we wrześniowym turnieju ostatniej szansy. Plan został więc zrealizowany, mimo znacznego odmłodzenia kadry. Dziś w Zawiszy większość zawodniczek to kadetki a więc dziewczęta w wieku 14-16 lat. Kierować nimi będzie zatrudniony przed tygodniem trener Mieczysław Puchalski.Z zespołem pracuję zaledwie kilka dni i trudno jest mi oceniać jego szanse w II lidze – twierdzi nowy szkoleniowiec Zawiszy. – Myślę, że pierwsze mecze pokażą gdzie jest nasze miejsce i na co nas stać. Osobiście stawiam sobie zadanie utrzymania drużyny w II lidze. Mam bardzo młody, mało doświadczony zespół, dlatego muszę być realistą. Ta drużyna na pewno będzie silna, ale dopiero za dwa – trzy lata. Ten sezon traktujemy jako inwestycję, która powinna zaprocentować w kolejnych sezonach.

Już w sobotę sulechowscy kibice będą mogli obejrzeć w akcji odmłodzonego Zawiszę. O godz. 19.00 sulechowianki podejmować będą w sali ZS przy ul. Piaskowej Pałac II Bydgoszcz.

Zobacz również:

Skład Zawiszy Sulechów w sezonie 2006/2007

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved