Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Wydział Sędziowski w sprawie odwołanego meczu w Hajnówce

Wydział Sędziowski w sprawie odwołanego meczu w Hajnówce

Nie milkną echa odwołania z powodu braku ważnych badań pucharowego meczu w Hajnówce. Poniżej publikujemy oświadczenie przesłane nam przez przewodniczącego Wydziału Sędziowskiego PZPS.

Przypomnijmy, iż do zaplanowanego na srodę spotkania II rundy Pucharu Polski pomiędzy Pronar OSiR Hajnówka a Avią świdnik nie doszło. Sędzia spotkania nie dopuścił do gry zawodników Pronaru, na których badanich brakło podpisu lekarza uprawnionego do orzecznictwa sportowo-lekarskiego. Takie badania wymagane są przez Polski Związek Piłki Siatkowej od tego sezonu.

Poniżej publikujemy oświadczenie, jakie otrzymaliśmy od pana Andrzeja Kiszczaka, przewodniczacego Wydziału Sędziowskiego PZPS:
Sędziowie meczu I ligi mężczyzn Pronar Hajnówka – Avia Świdnik, który miał się odbyć 20 września br. podjęli słuszną decyzję nie dopuszczając do gry zawodników zespołu gospodarzy.

Każdy klub przystępując do rozgrywek przyjmuje na siebie zobowiązanie, że będzie przestrzegał przepisów gry, regulaminów i zasad rozgrywania meczy ustalanych przez organizatora. Dotyczy to także badań lekarskich zawodniczek i zawodników, które od tego sezonu muszą być wykonane przez uprawnionego lekarza.

Ponieważ zawodnicy zespołu Pronar Hajnówka takich badań nie mieli SĘDZIOWIE PODJĘLI SŁUSZNĄ DECYZJĘ.

Andrzej Kiszczak Przewodniczący WS PZPS


Zobacz również:

Mecz Pucharu Polski w Hajnówce nie odbył się

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved