Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Rosyjskie kluby polubiły Polskę

Rosyjskie kluby polubiły Polskę

Polskie ośrodki cieszą się coraz większym zainteresowaniem rosyjskich klubów siatkarskich. "Przede wszystkim podoba się im nasze wyżywienie" - powiedział Andrzej Grzyb.

Przed rokiem w Szczyrku do sezonu przygotowywali się siatkarze Dynama Moskwa i zdobyli mistrzostwo Rosji – mówi uśmiechając się menadżer Andrzej Grzyb. – Przed tegorocznymi rozgrywkami w ich ślady poszedł klub Dynamo TatTransGaz Kazań i wysłał swoich graczy na zgrupowanie do Milicza. Widocznie wierzą, że treningi w Polsce przyniosą im złoty medal.

Przy tej okazji można było zobaczyć tak znakomitych zawodników jak Stanisław Dinejkin (przed rokiem) oraz Wadim Chamuckich i Andriej Jegorczew (w br).Mają tutaj możliwości rozegrania licznych sparingów. W tym czasie w wymienionych miejscowościach trenują również polskie kluby. Szczyrk, Milicz czy popularne również Międzybrodzie Bialskie oferują dobre warunki do przygotowań.

Ceny jakie trzeba zapłacić nie odstraszają Rosjan. – Ich po prostu na to stać – mówi Andrzej Grzyb. Wicemistrz Rosji kobiet Zarenczje Odincowo, w którym od nowego sezonu zagra Mariola Zenik, ma budżet cztery miliony dolarów. Zespół ten 6 października rozegra w Kędzierzynie mecz z kadrą Polski przygotowującą się do mistrzostw świata. Dzień później rywalkami drużyny Ireneusza Kłosa będzie Tulica Tułamasz Tuła z Agatą Karczmarzewską. W zespole z miasta samowarów od przyszłego sezonu zagra też dwukrotna mistrzyni Europy Joanna Mirek. Tym razem jednak będzie bronić barw Polski.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved